4 kwietnia 2016 - Nowości

Rose Quartz i Serenity: Kolory Pantone 2016 roku

Nasza wizja trendów w kolorach na rok 2016


Rose Quartz oraz Serenity to dwa kolory wybrane przez Pantone Instittute na rok 2016. Jest to swoista kolorystyczna rewolucja, w porównaniu do intensywnego Marsal red z roku poprzedniego.

Światowy autorytet w dziedzinie kolorów, Pantone Color Institute, wyznacza nowy trend wybierając dwa odcienie, które mają królować w bieżącym roku: Rose Quartz- delikatny, romantyczny odcień różu oraz Serenity - miękki i szykowny odcień błękitu. Kolory te tworzą nową, spokojną i elegancką paletę, która posłużyć ma transformacji przestrzeni, w których żyjemy - naszych domów w oazy spokoju, również w kwestiach wykończenia i wystroju wnętrz.

Ponieważ Klienci poszukują spokoju oraz wyciszenia, jako remediów na stres towarzyszący wszystkim aspektom nowoczesnego życia codziennego, przytulne kolory, które wychodzą naprzeciw ich psychologicznej potrzebie bezpieczeństwa, stają się coraz bardziej popularne. Połączone Rose Quartz i Serenity tworzą wspólnie kompozycję harmoniczną i zbalansowaną, zachowując równowagę pomiędzy cieplejszym, otulającym różem, a chłodniejszym, spokojnym błękitem. Takie połączenie tworzy atmosferę równowagi i przywiązania, a przy tym wpływa na ogólnie dobre samopoczucie, koi i uspokaja swym uporządkowaniem.
Leatrice Eiseman – Dyrektor Pantone Color Institute.

Kolory Pantone 2016 stają się pozycją obowiązkową. Chcieliśmy w jakiś sposób odczytać ten kształtujący się trend. W jaki sposób? Poprzez wybranie dwóch zupełnie nowych, połyskliwych kolorów (P50000 oraz P50100), dostępnych również w wierzchnich odmianach mikroteksturalnych MICRO MATTER.

Dwie pastelowe barwy, wraz ze wszystkimi dostępnymi odcieniami, przykuwają oko dzięki ich dostosowaniu do różnego rodzaju elementów, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jako że barwy te współgrają ze wszystkimi rodzajami wykończenia - matowym, metalicznym oraz połyskliwym, oscylujący wokół różu Rose Quartz oraz niebieskawy Serenity tworzą razem świetne połączenie i wspólnie są znakomitym rozwiązaniem z niezliczoną ilością zastosowań. Przykłady?

Ginepro i Curcuma

Zakres zastosowania do wnętrz NATURAL MATTER

Dla tych, którzy kochają nowoczesne wykończenia, ukazujące piękno i ciepło drewna.

Oro rosa

Linia URBAN MATTER

Warstwa wierzchnia z efektem stali, która może być łączona z połyskliwymi barwami z najnowszych linii, idealna do rewitalizowanych przestrzeni miejskich.

Subtelny efekt lustra

Linia GLASS PAINT COLLECTION

Specjalne przeznaczenie do szkła, z subtelnym efektem lustra.

Pastelowe odcienie Blu turchese i Rosa pesca

Linia ARBOREA PASTEL

Półkryjące wodne substancje impregnujące dla drewna i ram/żaluzji, doskonale współgrające z najnowszymi trendami wystroju wnętrz.

Tak wiele wariacji pastelowego domu, w którym chodzi przede wszystkim o doskonały wystrój i dobre samopoczucie. To jest prawdziwa terapia kolorami!

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us