EFEKTY SPECJALNE

Linia Efekty Specjalne inspirowana jest stylem urządzania wnętrz Luxury, proponując wyrafinowane efekty o niepowtarzalnym charakterze, wysokich walorach estetycznych i elegancji. To starannie dobrana kolekcja odpowiadająca potrzebom projektantów wnętrz i architektów, którzy poszukują piękna w każdym elemencie, niezależnie od jego funkcji użytkowej. Ostatecznym celem jest tchnięcie w przedmioty i wnętrza walorów estetycznych o unikatowej głębi artystycznej.

Istniej możliwość tworzenia cykli lakierniczych dla mebli do wnętrz oraz przedmiotów dekoracyjnych, również tych wykonanych z tworzyw i szkła.

Uzyskaj informacje
Efekty Specjalne 1
EFEKT
SPĘKANEJ MASY PERŁOWEJ

Efekt spękanej masy perłowej nawiązuje do współczesnego designu z wyrafinowanymi, przyjemnymi w dotyku wykończeniami. Powstał z myślą o coraz bardziej zrównoważonych środowiskowo projektach. Innowacyjny ze względu na swą wodorozcieńczalną formułę, ale także ze względu na estetykę: efekt jasnej masy perłowej w połączeniu z kolorem, ton w ton zwiększa elegancję powierzchni, czyniąc ją wyjątkową.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE EFEKTY

 

EFEKT
ŻYŁKOWANEGO MARMURU

Nowa powłoka z efektem marmuru żyłkowanego doskonale odtwarza piękno kamienia naturalnego na drewnie, płycie MDF i szkle. Produkt dostępny w szerokiej gamie kolorów, można go używać do tworzenia wysoce spersonalizowanych aplikacji ze stale zmieniającymi się odcieniami i kolorami, które przekształcają każdy projekt wyposażenia wnętrz w niepowtarzalne arcydzieło.

ZOBACZ KOLEKCJĘ
fascia effetto marmo 1
Efekty Specjalne 2
EFEKT
MASY PERŁOWEJ

Cykl lakierniczy z efektem masy perłowej składa się z dwuskładnikowego lakieru poliuretanowego który daje efekt bardzo podobny do masy perłowej. Jest to produkt bezbarwny, dlatego ostateczny kolor nadaje lakier podkładowy, ale w jaśniejszym odcieniu.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE EFEKTY

 

EFEKT
SCREPOLANTE

Lakier z efektem screpolante, transparentny lub pigmentowany, inspirowany jest stylem urządzania wnętrz Luxury i umożliwia tworzenie wyrafinowanych efektów o wysokich walorach estetycznych i elegancji. Na powierzchni występują nieregularne pęknięcia, które są również wyczuwalne w dotyku i które mogą być mniejsze lub większe w zależności od ilości nałożonego produktu.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE EFEKTY
fascia effetto screpolante 1
Efekty Specjalne 3
EFEKT
FILAMENTOSO

Efekt filamentoso uzyskuje się za pomocą pigmentowanego lakieru jednoskładnikowego, który powoduje powstawanie drobnych żyłek tworząc efekt podobny do marmuru. Pajęczynka żyłek staje się szczególnie widoczna jeśli został wybrany kolor kontrastujący z kolorem wcześniej nałożonego podkładu.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE EFEKTY

EFEKT
LIQUIDICE

Lakier LIQUIDICE tworzy efekt estetyczny podobny do kryształków lodu. Daje możliwość uzyskania różnych perłowych lub metalicznych kolorów, które uwydatniają teksturę tworzoną przez lakier, nadając powierzchni specyficzny trójwymiarowy efekt.

OBEJRZYJ SAMOUCZEK VIDEO

ODKRYJ KOLORY ZE WZORNIKA
fascia effetto LIQUIDICE 1
Efekty Specjalne 4
EFEKT
STRUKTURY

Efekt struktury tworzy piękną antyrefleksyjną, satynową i wysoce odporną na zarysowania powierzchnię. Efekt można uzyskać przy użyciu różnych stopni ziarnistości (ziarno drobne, średnio drobne, średnie i grube) zarówno na bazie wodorozcieńczalnej jak i rozpuszczalnikowej.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE EFEKTY

EFEKT
CIEKŁEGO METALU

 

Efekt ciekłego metalu uzyskuje się dzięki specjalnej formule pigmentów, która pozwala na postrzeganie koloru w jego pełnym odcieniu. Daje to wygląd o efekcie luminescencyjnym, który jest złagodzony w porównaniu do standardowych emalii metalicznych. W dotyku sprawia przyjemne wrażenie bardzo drobnej struktury, o zróżnicowanej powierzchni z bardziej lub mniej wypełnionymi obszarami, ale bez tworzenia odczucia nadmiernej głębi.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE EFEKTY
fascia effetto liquid metals 1

Iridea Water Based

Wodorozcieńczalne lakiery do zastosowań zewnętrznych

lancio linea Urban Matter 2

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us