lakiery ogniochronne

Lakier ogniochronny ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się płomieni w przypadku pożaru, ograniczając tym samym szkody spowodowane przez ogień, dzięki przerywającym spalanie czynnikom, obecnym w lakierze.

W przypadku budowy obiektów użyteczności publicznej, takich jak: teatry, kina, sale widowiskowe, szpitale, szkoły, kościoły lub obiekty hotelarskie, niezwykle ważne jest przestrzeganie norm europejskich w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Projektanci i zleceniodawcy muszą zapewnić również wysokie standardy estetyczne; dlatego też potrzebują takich cykli lakierowania, które oferują wysoką jakość wykończenia.

 

Uzyskaj informacje
Lakiery ogniochronne 1
Normy

Linię Prometea firmy ICA Group tworzą lakiery ogniochronne spełniające najbardziej surowe normy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, od normy europejskiej UNI EN 13501, przez włoską UNI 9796, do normy brytyjskiej British Standard.

Cykle lakiernicze

Linia lakierów ognioochronnych firmy ICA Group obejmuje cykle aplikacji lakierów transparentnych, białych i pigmentowanych, posiadających certyfikaty reakcji na działanie ognia, które spełniają wszelkie wymagania. Mowa tu o cyklach lakierniczych, które spotkały się z dużym uznaniem na rynku, ponieważ łączą w sobie wysokie parametry fizyko-chemiczne z doskonałą jakością wykończenia.

ignifughi 1
Lakiery ogniochronne 2
Cykle lakiernicze do wyposażenia łodzi żeglarskich i statków
Ponadto ICA Group opracowała specjalne cykle lakiernicze przeznaczone dla wyposażenia statków, które z pozytywnym wynikiem przechodzą surowe testy przewidziane Dyrektywą MED w sprawie wyposażenia statków (Dyrektywa Rady 96/98/WE).

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us