surface finish testing

Performance Lab

Performance Lab to nasze akredytowane laboratorium badań fizyko-chemicznych, umożliwiające ocenę i certyfikację powierzchni lakierowanych (drewnianych, szklanych, metalowych, z PCV i innych materiałów).

Nie tylko: oprócz testów oferujemy spersonalizowane usługi doradcze, które pomogą Ci osiągnąć pożądane standardy jakości.

Czy chcesz poprawić jakość swoich produktów?

Sprawdzamy osiągane wyniki i razem z tobą opracowujemy najbardziej odpowiedni proces lakierowania, aby zwiększyć jego parametry.

Nie wiesz jaki test wybrać?

Opisz nam swoje potrzeby, a my doradzimy jakie testy najlepiej zweryfikują cechy, które chcesz ocenić.

Czy chcesz uzyskać zgodność z określonymi normami?

Towarzyszymy ci i wspieramy cię w osiągnięciu ostatecznego celu. Będziemy twoim jedynym punktem kontaktowym, dzięki czemu oszczędzisz czas i energię.

Nie wiesz, jak uzyskać wyrób o lepszych parametrach powierzchni?

Analizujemy aktualne parametry powierzchni lakierowanych i wskazujemy, jak rozwiązać ewentualne niedoskonałości.

Nasze laboratorium badań fizyko-chemicznych jest akredytowane zgodnie z międzynarodową normą UNI CEI EN ISO/IEC 17025: 2018.

Nota akredytacyjna

 

Dlaczego warto wybrać Performance Lab?

Ponieważ badania wykonywane są przy użyciu nowoczesnych przyrządów i przez zespołu chemików, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach.

Performance Lab uzyskało właśnie akredytację jako laboratorium badawcze do wykonywania 15 testów na powierzchniach lakierowanych w sektorze meblarskim. Grupa ICA jest pierwszym producentem lakierów do drewna i szkła, który posiada własne laboratorium do badań powierzchni lakierowanych, akredytowane według UNI CEI EN ISO/IEC 17025: 2018 (Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących).

W ten sposób grupa ICA dodaje ważną usługę dla swoich klientów oraz wszystkich innych osób które chcą przeprowadzić certyfikowaną kontrolę parametrów eksploatacyjnych swoich produktów. Mogą oni również brać udział w publicznych lub prywatnych przetargach, wykorzystując certyfikowane raporty z badań wykonanych przez Performance Lab., weryfikować zgodność z określonymi specyfikacjami (np. Ikea, FIRA6250, UNI11216, LEED, CAM itp.) lub po prostu sprawdzić parametry własnej produkcji w sposób kompetentny i bezpieczny.

Akredytacja tych badań jest również konieczna dla tych, którzy chcą zapewnić jakość w rozumieniu normy ISO 9001, ponieważ certyfikaty te stanowią świadectwo kontroli produktów, zgodnie z najwyższymi standardami uznanymi przez wszystkie krajowe i międzynarodowe jednostki certyfikujące. Każdy certyfikowany raport z badań może być zatem wykorzystany zarówno we Włoszech, jak i za granicą jako potwierdzenie spełnienia wszelkiego typu warunków i specyfikacji.

Certyfikat akredytacji i lista wykonywanych badań

Laboratorium badań fizykochemicznych powstało w 2002 roku w celu testowania parametrów eksploatacyjnych lakierów. Obecnie jest ono poświęcone wyłącznie tej działalności, zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych chemików i jest wyposażone w innowacyjne oprzyrządowanie do oceny produktu lakierniczego w stanie ciekłym oraz po aplikacji i wysuszeniu.

Performance Lab otrzymuje ponad 3000 próbek rocznie. W tym samym czasie wykonuje dla branż wystroju wnętrz, stolarki okiennej i drzwiowej, podłóg i szkła około 5000 badań w ramach ponad 200 testów w oparciu o główne normy krajowe i międzynarodowe.

Szkolenia wykwalifikowanych pracowników i aktualizacja ich wiedzy w zakresie aspektów normatywnych regulujących zasady działania sektora są realizowane w formie uczestnictwa w kursach i konferencjach oraz dzięki zaangażowaniu prestiżowych instytutów badawczych, jednostek uniwersyteckich, organizacji branżowych i wiodących firm z sektora mebli i szkła. Umiejętności nabyte przez lata pracy przez niektórych członków zespołu Performance Lab pozwalają im uczestniczyć w grupach roboczych UNI, zajmujących się opracowywaniem przepisów dotyczących oceny powierzchni lakierowanych.

Bezpośredni kontakt i współdziałanie Performance Lab z laboratorium ICA i działem produkcyjnym pozwala zaoferować klientom wysoce specjalistyczną pomoc w wyborze cyklu lakierniczego, który najlepiej spełni wymagania dotyczące parametrów eksploatacyjnych określone w obowiązujących przepisach.

Polityka Jakości

Usługa oferowana przez Performance Lab jest przeznaczona dla klientów Grupy ICA oraz każdego, kto chce ocenić własności swojego produktu gotowego (meble, stolarka okienna i drzwiowa, parkiet, szkło płaskie, szkło gospodarcze itp.). Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z zespołem techników tworzących formuły z obszaru Badań i Rozwoju oraz z klientami, laboratorium fizykochemiczne odgrywa aktywną rolę w rozwoju nowych technologii aplikacji i w kontroli zgodności produktów głównymi warunkami branżowymi (LEED, IKEA, ANSI BIFMA, FIRA itp.).

Dzięki badaniom opartym na normach europejskich i międzynarodowych lub na wewnętrznych metodach opracowanych z biegiem lat, laboratorium Performance Lab Grupy ICA jest w stanie ocenić najbardziej różnorodne właściwości fizykochemiczne powierzchni lakierowanych: od twardości i odporności chemicznej, przez parametry trwałości przy ekspozycji na zewnątrz, aż po emisje wewnętrzne (indoor) produktów do wnętrz.

Dostępność nowoczesnych przyrządów (reometr, granulometr DLS, DSC, spektrofotometr IR, spektrofotometr UV-VIS, GC-FID, GC-MS  z autosamplerem, HPLC, mikroskop FT-IR, DMA), które dokładnie analizują wszystkie właściwości lakieru w stanie ciekłym, pozwala Grupie ICA optymalizować formuły również z chemicznego punktu widzenia i oceniać z naukową precyzją stałość poszczególnych składników.

Nasze testy na różnych rodzajach materiału

ICA INNOVATION CAMP
a także
ZOBACZ WSZYSTKIE TESTYZAMÓW TEST

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

 

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info