ICA Lab

W laboratorium badawczo-rozwojowym personel techniczny nieustannie zajmuje się poszukiwaniem rozwiązań, które będą mogły podkreślić styl, kreatywność, projekt i jakość gotowego produktu klienta.

Poprzez pracę ICA Lab chcemy stać się dla każdego klienta partnerem zapewniającym wsparcie dla procesu twórczego, wskazującym elementy wyróżniające świadczące o oryginalności oraz pomagającym w obniżeniu kosztów i dbałości o środowisko.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
ica lab impianti 1

Nasze instalacje lakiernicze

ICA Lab dysponuje najważniejszymi rodzajami instalacji stosowanych przez firmy produkcyjne do lakierowania drewna i innych materiałów. Dzięki nim możemy testować opracowane produkty w najbardziej zróżnicowanych warunkach. Bezpośredni kontakt z wiodącymi na świecie producentami instalacji lakierniczych umożliwia nam doradzenie klientom, już na etapie projektowania, najlepszej konfiguracji systemu w celu zoptymalizowania wyników i zapewnienia satysfakcji z podjętej inwestycji.

Chi siamo  lancio 2 colonne 1

ANALIZY CHEMICZNE

Analizujemy z największą dokładnością wszystkie właściwości lakieru w stanie ciekłym, optymalizujemy receptury z chemicznego punktu widzenia i oceniamy z naukową precyzją stałość jakościową poszczególnych składników.

Korzystamy w tym celu z nowoczesnych przyrządów: różnicowego kalorymetru skaningowego, spektrofotometru IR z mikroskopem UV-VIS, chromatografu gazowego sprzężonego ze spektrometrem mas z autosamplerem, wysokosprawnej chromatografii cieczowej z detektorem diodowym, chromatografu gazowego z detektorem płomieniowo-jonizacyjnym.

Chi siamo  lancio 2 colonne 2

BADANIA FIZYKO-CHEMICZNE

Do wykonywania badań fizyko-chemicznych na zastosowanych produktach przeznaczyliśmy cały obszar. Jest to nasze Performance Lab, w którym wykonujemy testy na powierzchniach lakierowanych podczas prac nad produktem, w celu poprawy jego parametrów technicznych i uniknięcia wad w użyciu. Dzięki laboratorium klienci mają możliwość zażądania przeprowadzenia konkretnych testów na swoich wyrobach lakierowanych, w celu zweryfikowania ich własności i wyników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ICA INNOVATION CAMP
a także
lancio ica innovation camp 1
lancio ica innovation camp 2 lancio ica innovation camp 3 lancio ica innovation camp 4

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us