ICA Lab

W laboratorium badawczo-rozwojowym personel techniczny nieustannie zajmuje się poszukiwaniem rozwiązań, które będą mogły podkreślić styl, kreatywność, projekt i jakość gotowego produktu klienta.

Poprzez pracę ICA Lab chcemy stać się dla każdego klienta partnerem zapewniającym wsparcie dla procesu twórczego, wskazującym elementy wyróżniające świadczące o oryginalności oraz pomagającym w obniżeniu kosztów i dbałości o środowisko.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Nasze instalacje lakiernicze

ICA Lab dysponuje najważniejszymi rodzajami instalacji stosowanych przez firmy produkcyjne do lakierowania drewna i innych materiałów. Dzięki nim możemy testować opracowane produkty w najbardziej zróżnicowanych warunkach. Bezpośredni kontakt z wiodącymi na świecie producentami instalacji lakierniczych umożliwia nam doradzenie klientom, już na etapie projektowania, najlepszej konfiguracji systemu w celu zoptymalizowania wyników i zapewnienia satysfakcji z podjętej inwestycji.

ANALIZY CHEMICZNE

Analizujemy z największą dokładnością wszystkie właściwości lakieru w stanie ciekłym, optymalizujemy receptury z chemicznego punktu widzenia i oceniamy z naukową precyzją stałość jakościową poszczególnych składników.

Korzystamy w tym celu z nowoczesnych przyrządów: różnicowego kalorymetru skaningowego, spektrofotometru IR z mikroskopem UV-VIS, chromatografu gazowego sprzężonego ze spektrometrem mas z autosamplerem, wysokosprawnej chromatografii cieczowej z detektorem diodowym, chromatografu gazowego z detektorem płomieniowo-jonizacyjnym.

BADANIA FIZYKO-CHEMICZNE

Do wykonywania badań fizyko-chemicznych na zastosowanych produktach przeznaczyliśmy cały obszar. Jest to nasze Performance Lab, w którym wykonujemy testy na powierzchniach lakierowanych podczas prac nad produktem, w celu poprawy jego parametrów technicznych i uniknięcia wad w użyciu. Dzięki laboratorium klienci mają możliwość zażądania przeprowadzenia konkretnych testów na swoich wyrobach lakierowanych, w celu zweryfikowania ich własności i wyników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ICA INNOVATION CAMP
a także

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info