historia

Grupa ICA powstała jako prywatna spółka rodzinna. Rodzina Paniccia nadal aktywnie uczestniczy w życiu firmy, zapewniając w ten sposób ciągłość w zarządzaniu i wdrażaniu filozofii korporacyjnej i podkreślając szczególne znaczenie jakości i innowacyjności.

1970

1970

Spółka ICA, która specjalizuje się w produkcji lakierów do drewna, została założona w 1971 roku przez Claudio Paniccia.

W ciągu kolejnych dziesięciu lat firma podlegała znaczącemu rozwojowi.

Aby móc spełnić wymagania technologiczne i produkcyjne swoich klientów, w pierwszej połowie lat 70 ICA otworzyła pierwsze centrum Badań i Rozwoju zatrudniające wysoko wykwalifikowanych techników.

1980

1980

W latach 80 ICA rozpoczęła badania nad produktami lakierniczymi o niskim wpływie na środowisko naturalne: w 1983 zaczęto produkować pierwsze lakiery wodorozcieńczalne do wykańczania okien, drzwi i mebli stanowiące realną alternatywę dla lakierów na bazie rozpuszczalników.

1990

1990

W 1995 r. gama opracowanych przez firmę ICA dwuskładnikowych lakierów wodorozcieńczalnych odznaczona została przez Wspólnotę Europejską znakiem LIFE, który jest wyrazem oficjalnego uznania dla firm, które dbają o „zrównoważony i trwały rozwój”, a tym samym o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

ICA jest pierwszą włoską spółką z branży lakierów do drewna, która uzyskała Certyfikat Systemu Jakości dla globalnych procesów firmowych, zgodnie z wymogami UNI EN ISO 9001.

Rokrocznie, począwszy od 1999 roku po dzień dzisiejszy, firma Dun & Bradstreet (światowy lider w dostarczaniu informacji gospodarczych) nadaje Grupie ICA prestiżowe wyróżnienie dla firm o „Najwyższym poziomie wiarygodności”.

2000

2000

W 2002 roku produkcja wszystkich lakierów wodnych została przeniesiona do nowej fabryki o powierzchni 5000 metrów kwadratowych.

Grupa ICA zainaugurowała także otwarcie nowych laboratoriów Badań i Rozwoju, o łącznej powierzchni 3700 metrów kwadratowych, które obejmują pracownie fizyczno-chemiczne, pracownie aplikacyjne oraz sale szkoleniowe.

W 2004 r. Grupa nabyła od BASF Coatings oddział lakierów do drewna i utworzyła nową spółkę o nazwie Salchi Wood Coatings.

W 2005 roku otwarty został nowy magazyn do składowania wyrobów gotowych o powierzchni 25.600 metrów kwadratowych (z czego 10.300 m2 to powierzchnia kryta). Od września 2005, dzięki pierwszej filii handlowej z siedzibą w Heek w Niemczech ICA może oferować swoje produkty bezpośrednio za granicą.

ICA uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego na zgodność z międzynarodową normą UNI EN ISO 14001:2004. Aby zapewnić lepszą obsługę handlową i techniczną rynku hiszpańskiego i portugalskiego, Grupa utworzyła spółkę ICA Iberia, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję w Hiszpanii i Portugalii.

2010

2010 1

2010

W 2012 powstał nowy wydział, Italian Coatings, owoc wchłonięcia spółki Salchi Wood Coatings SpA, już wcześniej kontrolowanej w 100%. W lutym tego roku ICA uzyskała Certyfikat OHSAS 18001 dla siedziby w Civitanova i oddziałów włoskich.

W ciągu dekady ICA Group umocniła swoją obecność za granicą zakładając kilka spółek, mających na celu wzmocnienie bezpośredniej obsługi techniczno-handlowej. W ten sposób powstały ICA China, ICA Deutschland, ICA Polska i indyjska ICA Pidilite.

W 2015 roku ICA Group otworzyła nowe laboratorium pod nazwą Lifelab, w całości przeznaczone dla klientów, designerów i projektantów. Jest to miejsce inspiracji i testów, w którym do ich dyspozycji oddano technologię, wiedzę i wyniki badań.

DZIŚ

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us