historia

Grupa ICA powstała jako prywatna spółka rodzinna. Rodzina Paniccia nadal aktywnie uczestniczy w życiu firmy, zapewniając w ten sposób ciągłość w zarządzaniu i wdrażaniu filozofii korporacyjnej i podkreślając szczególne znaczenie jakości i innowacyjności.

1970

1970

Spółka ICA, która specjalizuje się w produkcji lakierów do drewna, została założona w 1971 roku przez Claudio Paniccia.

W ciągu kolejnych dziesięciu lat firma podlegała znaczącemu rozwojowi.

Aby móc spełnić wymagania technologiczne i produkcyjne swoich klientów, w pierwszej połowie lat 70 ICA otworzyła pierwsze centrum Badań i Rozwoju zatrudniające wysoko wykwalifikowanych techników.

1980

1980

W latach 80 ICA rozpoczęła badania nad produktami lakierniczymi o niskim wpływie na środowisko naturalne: w 1983 zaczęto produkować pierwsze lakiery wodorozcieńczalne do wykańczania okien, drzwi i mebli stanowiące realną alternatywę dla lakierów na bazie rozpuszczalników.

1990

1990

W 1995 r. gama opracowanych przez firmę ICA dwuskładnikowych lakierów wodorozcieńczalnych odznaczona została przez Wspólnotę Europejską znakiem LIFE, który jest wyrazem oficjalnego uznania dla firm, które dbają o „zrównoważony i trwały rozwój”, a tym samym o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

ICA jest pierwszą włoską spółką z branży lakierów do drewna, która uzyskała Certyfikat Systemu Jakości dla globalnych procesów firmowych, zgodnie z wymogami UNI EN ISO 9001.

Rokrocznie, począwszy od 1999 roku po dzień dzisiejszy, firma Dun & Bradstreet (światowy lider w dostarczaniu informacji gospodarczych) nadaje Grupie ICA prestiżowe wyróżnienie dla firm o „Najwyższym poziomie wiarygodności”.

2000

2000

W 2002 roku produkcja wszystkich lakierów wodnych została przeniesiona do nowej fabryki o powierzchni 5000 metrów kwadratowych.

Grupa ICA zainaugurowała także otwarcie nowych laboratoriów Badań i Rozwoju, o łącznej powierzchni 3700 metrów kwadratowych, które obejmują pracownie fizyczno-chemiczne, pracownie aplikacyjne oraz sale szkoleniowe.

W 2004 r. Grupa nabyła od BASF Coatings oddział lakierów do drewna i utworzyła nową spółkę o nazwie Salchi Wood Coatings.

W 2005 roku otwarty został nowy magazyn do składowania wyrobów gotowych o powierzchni 25.600 metrów kwadratowych (z czego 10.300 m2 to powierzchnia kryta). Od września 2005, dzięki pierwszej filii handlowej z siedzibą w Heek w Niemczech ICA może oferować swoje produkty bezpośrednio za granicą.

ICA uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego na zgodność z międzynarodową normą UNI EN ISO 14001:2004. Aby zapewnić lepszą obsługę handlową i techniczną rynku hiszpańskiego i portugalskiego, Grupa utworzyła spółkę ICA Iberia, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję w Hiszpanii i Portugalii.

2010

2010

W 2012 powstał nowy wydział, Italian Coatings, owoc wchłonięcia spółki Salchi Wood Coatings SpA, już wcześniej kontrolowanej w 100%. W lutym tego roku ICA uzyskała Certyfikat OHSAS 18001 dla siedziby w Civitanova i oddziałów włoskich.

W ciągu dekady ICA Group umocniła swoją obecność za granicą zakładając kilka spółek, mających na celu wzmocnienie bezpośredniej obsługi techniczno-handlowej. W ten sposób powstały ICA China, ICA Deutschland, ICA Polska i indyjska ICA Pidilite.

W 2015 roku ICA Group otworzyła nowe laboratorium pod nazwą Lifelab, w całości przeznaczone dla klientów, designerów i projektantów. Jest to miejsce inspiracji i testów, w którym do ich dyspozycji oddano technologię, wiedzę i wyniki badań.

DZIŚ

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

 

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info