ICA Group

Siła dużej grupy

Najwyższa jakość to zobowiązanie, które Grupa ICA realizuje na wielu płaszczyznach:

  • Od innowacji jakościowej produktów i usług do inwestowania w zasoby ludzkie
  • Od uzyskiwania coraz większej pozycji na rynkach krajowych i zagranicznych do pełnego zaspokojenia potrzeb klientów oraz stałego obniżania wpływu produkowanych lakierów na środowisko naturalne.
Chi siamo obiettivo 1

50 lat poszukiwań

Nasze marzenie, od którego wszystko się zaczęło i chęć odkrywania coraz szerszych lądów, dziś stały się rzeczywistością. ICA GROUP jako firma eksploruje nowe lądy z wytrwałością determinacją, i ogromnym zaangażowaniem.

Chi siamo dat 1

Jesteśmy światowym liderem innowacyjnych rozwiązań w produkcji lakierów do drewna i szkła

ICA to duża włoska grupa z siedzibą w Civitanova Marche (Macerata), posiadającą 2 duże fabryki we Włoszech, w których koncentruje się produkcja większości lakierów do drewna, szkła i PCV tej marki.
W 2021 roku obroty Grupy ICA wyniosły 158 miliony euro, z czego 61% uzyskano poza Włochami.

Obecnie Grupa ICA zatrudnia 600 pracowników i liczy sobie ponad 15.000 klientów.
Dysponuje siłą potrzebną do zaspokojenia rynków o zmiennych i stale rosnących wymaganiach.

Dostarcza innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań najwyższej jakości.

Chi siamo  lancio 2 colonne 1

LABORATORIUM DZIAŁU BADAŃ I ROZWOJU

Jednym z głównych celów Grupy ICA, który charkteryzuje ją od początku jej powstania, jest dążenie do najwyższej jakości, uzyskiwanej dzięki innowacyjności. Jest ono podstawą wszelkich podejmowanych inicjatyw i decyzji strategicznych. Gwarantuje nieustający rozwój produktów i sprawia, że zaliczane są do przodujących na rynku ze względu na jakość i nowoczesną technologię.

Dział Badań i Rozwoju podzielony jest na różne zespoły laboratoryjne, w których ściśle współpracują ze sobą chemicynaukowcy i analitycy. Główne obszary ich badań to: lakiery, pigmenty, barwniki i preparaty impregnujące. Zajmują się oni również kontrolą jakości surowców i wyrobów gotowych, wykonując szereg testów końcowych, określających ich zgodność ze standardami różnych systemów aplikacyjnych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYM LABORATORIUM
Chi siamo  lancio 2 colonne 2

LABORATORIUM LIFELAB

Lifelab to Showroom w całości przeznaczony laboratorium w całości przeznaczone dla naszych klientów, designerów i projektantów. Jest to miejsce inspiracji i testów, w którym przekazujemy do Państwa dyspozycji technologię, wiedzę i wyniki badań.

W strefie „tech” stworzyliśmy przestrzeń mieszczącą najnowocześniejsze maszyny lakiernicze, co pozwala osobiście ocenić parametry użytkowe naszych produktów.

Z kolei przestrzeń „discovery” to esencja kreatywności i rozwiązań z zakresu aranżacji wnętrz. To miejsce, gdzie można zobaczyć kolory i najnowsze efekty oraz dotknąć różnych kształtów i materiałów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LIFELAB
Chi siamo forza 1

Produkcja i sprzedaż lakierów do drewna

CYKL PRODUKCYJNY

Cykl produkcyjny prowadzony w zakładach w Civitanova Marche charakteryzuje się wysokim stopniem automatyzacji. Wykorzystuje się w nim systemy komputerowe, które gwarantują doskonałą powtarzalność receptury oraz dokładność w uzyskiwaniu prawidłowych proporcji substancji uczestniczących w cyklu produkcyjnym, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa podczas pracy z substancjami niebezpiecznymi. W ten sposób uzyskuje się doskonałą jakość produktu końcowego. Oprócz dużej automatyzacji, nadal znaczącą rolę odgrywa kontrola jakości wykonywana przez pracowników z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Po zakończeniu cyklu produkcyjnego, dla każdej partii produktów przeprowadzane są testy końcowe, które pozwalają na sprawdzenie zgodności z obowiązującymi wymogami. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku kontroli jakości, produkt lakierniczy może zostać przefiltrowany i przelany do odpowiednich opakowań, w których będzie sprzedawany.

LOGISTYKA

W Civitanova Marche znajduje się także magazyn wyrobów gotowych. Jest to operacyjne centrum logistyczne, w którym znajdują się produkty przeznaczone do dostaw dla licznych oddziałów naszej firmy na całym świecie oraz do bezpośredniej sprzedaży naszym Klientom. Magazyn umożliwia szybkie wykonywanie operacji transportowych, zapewnienie standardów przechowywania, skrócenie czasu realizacji zamówień, zarządzanie partiami opakowań w czasie przesyłki, zoptymalizowanie wielkości zapasów, ale przede wszystkim śledzenie w czasie rzeczywistym stanu zapasów w magazynie centralnym i w magazynach poszczególnych oddziałów ICA.

Od samego początku swojego istnienia Grupa ICA zapewnia wysokie standardy w zakresie szybkości i terminowości dostaw, także dzięki wspomnianej innowacyjnej infrastrukturze logistycznej.

JAKOŚĆ, TECHNOLOGIA I DESIGN
MADE IN ITALY

SIŁA
DUŻEJ GRUPY
Chi siamo - lancio loghi gruppo 1
Chi siamo - lancio loghi gruppo 2 Chi siamo - lancio loghi gruppo 3

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us