ICA Group

Siła dużej grupy

Poprawa jakości jest zobowiązaniem, które Grupa ICA realizuje na wielu różnych poziomach, począwszy od innowacji jakościowej produktów i usług do waloryzacji zasobów ludzkich, od uzyskiwania znaczącej pozycji na rynkach krajowych i zagranicznych do dążenia do pełnego zaspokojenia potrzeb klientów oraz stałego obniżania wpływu farb na środowisko naturalne.

Jesteśmy światowym liderem innowacyjności w lakierach do drewna i szkła

Duża włoska grupa z siedzibą w Civitanova Marche (Macerata) posiadająca 2 zakłady produkcyjne we Włoszech.
W 2018 roku obroty Grupy ICA wyniosły 122 miliony euro, z czego 57% uzyskano za granicą. Produkcja farb koncentruje się w 2 zakładach znajdujących się na terenie Włoch.

Obecnie Grupa zatrudnia 600 pracowników i liczy sobie ponad 15.000 klientów.
Grupa otwarta na świat, która dysponuje siłą potrzebną do zaspokojenia rynku o zmiennych i stale rosnących wymaganiach, która dostarcza przyjaznych dla środowiska, innowacyjnych rozwiązań wysokiej jakości.

LABORATORIUM DZIAŁU BADAŃ I ROZWOJU

Jednym z głównych strategicznych zasobów Grupy ICA jest kultura oparta na najwyższej jakości uzyskiwanej dzięki innowacyjności: jest ona podstawą wszelkich podejmowanych inicjatyw i decyzji strategicznych, charakteryzuje Grupę już od chwili jej utworzenia i gwarantuje rozwój produktów zaliczanych do czołówki ze względu na jakość i nowoczesność technologiczną.

Dział Badań i Rozwoju podzielony jest na różne zespoły laboratoryjne, w których ściśle współpracują ze sobą chemicy, naukowcy i analitycy. Główne obszary ich badań to: farby, pigmenty, barwniki i preparaty impregnujące; zajmują się oni również kontrolą jakości surowców i wyrobów gotowych w praktycznych testach końcowych określających ich zgodność ze standardami różnych systemów aplikacyjnych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYM LABORATORIUM

LABORATORIUM LIFELAB

Lifelab to laboratorium w całości przeznaczone dla naszych klientów, designerów i projektantów. Jest to miejsce inspiracji i testów, w którym przekazujemy do Państwa dyspozycji technologię, wiedzę i wyniki badań.

W strefie „tech” stworzyliśmy przestrzeń mieszczącą najnowocześniejsze maszyny lakiernicze, co pozwala osobiście ocenić parametry użytkowe naszych produktów.

Z kolei przestrzeń „discovery” to esencja kreatywności i rozwiązań z zakresu aranżacji wnętrz. To miejsce, gdzie można zobaczyć kolory i najnowsze efekty oraz dotknąć różnych kształtów i materiałów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LIFELAB

Produkcja i sprzedaż lakierów do drewna

CYKL PRODUKCYJNY

Cykl produkcyjny prowadzony w zakładach w Civitanova Marche charakteryzuje się wysokim stopniem automatyzacji. Wykorzystuje się w nim skomputeryzowane systemy, które gwarantują doskonałą powtarzalność receptury produkcyjnej, wysoką dokładność ważenia różnych substancji uczestniczących w cyklu i maksymalne bezpieczeństwo przy obchodzeniu się z substancjami niebezpiecznymi. W ten sposób uzyskuje się doskonałą jakość produktu końcowego; bez względu na coraz większą automatyzację nadal znaczącą rolę odgrywa kontrola wykonywana przez pracowników, którzy to muszą cechować się dogłębną wiedzą, doświadczeniem i niezwykłą dbałością.

Po zakończeniu cyklu produkcyjnego sensu stricto, dla każdej partii produktów przeprowadzane są testy końcowe, które pozwalają na sprawdzenie zgodności z wymogami obowiązującymi dla poszczególnych produktów. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku kontroli jakości, farba może zostać przefiltrowana i przelana do specjalnych opakowań, w których będzie sprzedawana.

LOGISTYKA

Znajdujący się w Civitanova w regionie Marche magazyn składowania wyrobów gotowych to operacyjne centrum logistyczne produktów wychodzących sortujące wszystkie produkty przeznaczone do sprzedaży dla klientów i reintegrujące zapasy w magazynach i filiach naszych zakładów (zarówno we Włoszech jak i za granicą). Magazyn umożliwia szybkie wykonywanie operacji transportowych, zapewnienie standardów przechowywania, skrócenie czasu realizacji zamówień, zarządzenie partiami opakowań w czasie przesyłki, zoptymalizowanie wielkości zapasów, ale przede wszystkim śledzenie w czasie rzeczywistym stanu zapasów w magazynie centralnym i w magazynach poszczególnych filii.
Od samego początku swojego istnienia Grupa ICA zapewnia wysokie standardy w zakresie szybkości i terminowości dostaw, także dzięki wspomnianej innowacyjnej infrastrukturze logistycznej.

JAKOŚĆ, TECHNOLOGIA I DESIGN
MADE IN ITALY

SIŁA
DUŻEJ GRUPY

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info