rozpuszczalnikowe lakiery UV

Ciągłe badania w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oraz współpraca z wiodącymi producentami instalacji lakierniczych umożliwiły Grupie ICA opracowanie produktów UV akrylowych, poliestrowych i poliakrylowych, spełniających najbardziej rygorystyczne testy aplikacyjne i przyrządowe. Ponadto produkty te spełniają wymagania dotyczące jakości, wydajności i redukcji emisji rozpuszczalników do atmosfery.

Uzyskaj informacje
Badania nad lakierami wodorozcieńczalnymi UV

W oparciu o doświadczenie zdobywane od wczesnych lat 80. w dziedzinie lakierów wodorozcieńczalnych, w 2000 r. laboratoria badawczo-rozwojowe Grupy ICA rzuciły rynkowi nowe wyzwanie opracowując pierwsze produkty na bazie wody z suszeniem UV. Dzisiaj Grupa ICA zatrudnia zespół badaczy zajmujących się wyłącznie tymi produktami.

Właściwości wodorozcieńczalnych lakierów UV

Lakiery wodorozcieńczalne UV z punktu widzenia estetyki można uznać za odpowiednik dwuskładnikowych produktów akrylowych i poliuretanowych rozcieńczanych rozpuszczalnikami. Gama obejmuje produkty transparentne i pigmentowane. W tym drugim przypadku główną cechą jest możliwość wykonania dowolnego koloru i odcienia oraz doskonałe pokrycie i stabilność przy ekspozycji na światło. Jest to równoznaczne z pokonaniem ograniczeń charakterystycznych dla lakierów UV poliestrowych lub akrylowych. Lakiery wodorozcieńczalne UV, dzięki swemu fizycznemu schnięciu, umożliwiają także malowanie obiektów trójwymiarowych. Wreszcie, możliwe jest wykonywanie mieszanych cykli malowania, z użyciem podkładów akrylowych UV i nawierzchni wodorozcieńczalnych UV, które zwiększają zalety obu rodzajów technologii.

POPROŚ O WIĘCEJ INFORMACJI

Właściwości lakierów UV rozcieńczanych rozpuszczalnikami

Lakiery UV poliestrowe i poliakrylowe

Powszechnie stosowane, dzięki swojej ekonomiczności, do lakierowania płaskich płyt, zapewniają wystarczającą reaktywność przy wymaganych prędkościach linii lakierniczych i dobrą nawierzchnię.
 W swych formułach zawierają nienasycone żywice poliestrowe rozpuszczone w styrenie, który działa jak rozcieńczalnik i jednocześnie reaguje z żywicą, określając w ten sposób całkowitą zawartość suchej masy w lakierze. Lakiery poliakrylowe łączą cechy lakierów poliestrowych i akrylowych, tworząc dobry kompromis pomiędzy kosztami a wydajnością.

Lakiery UV akrylowe

W porównaniu do lakierów UV poliestrowych charakteryzują się mniejszym wpływem na środowisko, ponieważ zawarte w nich monomery mają znacznie mniejszą lotność w porównaniu ze styrenem zawartym w lakierach UV poliestrowych, co pozwala na uzyskanie produktów o 100% zawartości suchej masy. Mają doskonałą elastyczność, przyczepność i odporność fizyko-chemiczną. Ponadto, dzięki zastosowaniu odpowiednich primerów, pozwalają rozwiązać typowe problemy z drewnami żywicznymi oraz problem przyczepności na trudnych podłożach, takich jak papier melaminowy, plastik i szkło. Produkty te, opracowane specjalnie do lakierowania profili i ramek, dzięki swojej wysokiej reaktywności spełniają wymagania obróbki przy wysokich prędkościach transportowych typowych dla tego sektora.

Zalecane produkty

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info