rozpuszczalnikowe lakiery UV

Ciągłe badania w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oraz współpraca z wiodącymi producentami instalacji lakierniczych umożliwiły Grupie ICA opracowanie produktów UV akrylowych, poliestrowych i poliakrylowych, spełniających najbardziej rygorystyczne testy aplikacyjne i przyrządowe. Ponadto produkty te spełniają wymagania dotyczące jakości, wydajności i redukcji emisji rozpuszczalników do atmosfery.

Uzyskaj informacje
Rozpuszczalnikowe lakiery UV 1
Badania nad lakierami wodorozcieńczalnymi UV

W oparciu o doświadczenie zdobywane od wczesnych lat 80. w dziedzinie lakierów wodorozcieńczalnych, w 2000 r. laboratoria badawczo-rozwojowe Grupy ICA rzuciły rynkowi nowe wyzwanie opracowując pierwsze produkty na bazie wody z suszeniem UV. Dzisiaj Grupa ICA zatrudnia zespół badaczy zajmujących się wyłącznie tymi produktami.

Właściwości wodorozcieńczalnych lakierów UV

Lakiery wodorozcieńczalne UV z punktu widzenia estetyki można uznać za odpowiednik dwuskładnikowych produktów akrylowych i poliuretanowych rozcieńczanych rozpuszczalnikami. Gama obejmuje produkty transparentne i pigmentowane. W tym drugim przypadku główną cechą jest możliwość wykonania dowolnego koloru i odcienia oraz doskonałe pokrycie i stabilność przy ekspozycji na światło. Jest to równoznaczne z pokonaniem ograniczeń charakterystycznych dla lakierów UV poliestrowych lub akrylowych. Lakiery wodorozcieńczalne UV, dzięki swemu fizycznemu schnięciu, umożliwiają także malowanie obiektów trójwymiarowych. Wreszcie, możliwe jest wykonywanie mieszanych cykli malowania, z użyciem podkładów akrylowych UV i nawierzchni wodorozcieńczalnych UV, które zwiększają zalety obu rodzajów technologii.

POPROŚ O WIĘCEJ INFORMACJI
Vernici UV 1
vernici uv sov 1

Właściwości lakierów UV rozcieńczanych rozpuszczalnikami

Lakiery UV poliestrowe i poliakrylowe

Powszechnie stosowane, dzięki swojej ekonomiczności, do lakierowania płaskich płyt, zapewniają wystarczającą reaktywność przy wymaganych prędkościach linii lakierniczych i dobrą nawierzchnię.
 W swych formułach zawierają nienasycone żywice poliestrowe rozpuszczone w styrenie, który działa jak rozcieńczalnik i jednocześnie reaguje z żywicą, określając w ten sposób całkowitą zawartość suchej masy w lakierze. Lakiery poliakrylowe łączą cechy lakierów poliestrowych i akrylowych, tworząc dobry kompromis pomiędzy kosztami a wydajnością.

Lakiery UV akrylowe

W porównaniu do lakierów UV poliestrowych charakteryzują się mniejszym wpływem na środowisko, ponieważ zawarte w nich monomery mają znacznie mniejszą lotność w porównaniu ze styrenem zawartym w lakierach UV poliestrowych, co pozwala na uzyskanie produktów o 100% zawartości suchej masy. Mają doskonałą elastyczność, przyczepność i odporność fizyko-chemiczną. Ponadto, dzięki zastosowaniu odpowiednich primerów, pozwalają rozwiązać typowe problemy z drewnami żywicznymi oraz problem przyczepności na trudnych podłożach, takich jak papier melaminowy, plastik i szkło. Produkty te, opracowane specjalnie do lakierowania profili i ramek, dzięki swojej wysokiej reaktywności spełniają wymagania obróbki przy wysokich prędkościach transportowych typowych dla tego sektora.

Zalecane produkty

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us