Prometea fire retardant

Lakier ogniochronny ma na celu spowolnienie - dzięki przerywającym spalanie czynnikom obecnym w lakierze - rozprzestrzeniania się płomieni w przypadku pożaru, ograniczając tym samym szkody spowodowane przez ogień. W przypadku budowy obiektów użyteczności publicznej, takich jak: teatry, kina, sale widowiskowe, szpitale, szkoły, kościoły lub obiekty hotelarskie, niezwykle ważne jest przestrzeganie norm europejskich w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Projektanci i zleceniodawcy muszą zapewnić również wysokie standardy estetyczne; dlatego też potrzebują takich cykli lakierowania, które oferują wysoką jakość wykończenia.

Uzyskaj informacje
Prometea 1

Linię Prometea firmy ICA Group tworzą lakiery ogniochronne spełniające najbardziej surowe normy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, od normy europejskiej UNI EN 13501, przez włoską UNI 9796, do normy brytyjskiej British Standard.

Linia lakierów ognioochronnych firmy ICA Group obejmuje cykle aplikacji lakierów transparentnych, białych i pigmentowanych, posiadających certyfikaty reakcji na działanie ognia, które spełniają wszelkie wymagania. Mowa tu o cyklach lakierniczych, które spotkały się z dużym uznaniem na rynku, ponieważ łączą w sobie wysokie parametry fizyko-chemiczne z doskonałą jakością wykończenia.

Ponadto ICA Group opracowała specjalne cykle lakiernicze przeznaczone dla wyposażenia statków, które z pozytywnym wynikiem przechodzą surowe testy przewidziane Dyrektywą MED w sprawie wyposażenia statków (Dyrektywa Rady 96/98/WE).

Cykle opracowane dla wyposażenia statków, spełniające wymagania dyrektywy MED, charakteryzują się wysoką odpornością fizyko-chemiczną i znaczną elastycznością. Uzyskały one certyfikat RINA (jednostka notyfikowana do certyfikacji urządzeń i sprzętu na zgodność z dyrektywą MED) zarówno dla jakości produktu, jak i dla jakości procesu produkcyjnego, dlatego też mogą być używane na każdym statku w każdym kraju. Cykle ICA Group z certyfikatem RINA charakteryzują się bardzo dużą uniwersalnością, ponieważ można je aplikować na szeroką gamę podłoży, uzyskując doskonałe rezultaty.

iridea poliurethane 1

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us