Prometea fire retardant

Lakier ogniochronny ma na celu spowolnienie - dzięki przerywającym spalanie czynnikom obecnym w lakierze - rozprzestrzeniania się płomieni w przypadku pożaru, ograniczając tym samym szkody spowodowane przez ogień. W przypadku budowy obiektów użyteczności publicznej, takich jak: teatry, kina, sale widowiskowe, szpitale, szkoły, kościoły lub obiekty hotelarskie, niezwykle ważne jest przestrzeganie norm europejskich w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Projektanci i zleceniodawcy muszą zapewnić również wysokie standardy estetyczne; dlatego też potrzebują takich cykli lakierowania, które oferują wysoką jakość wykończenia.

Uzyskaj informacje

Linię Prometea firmy ICA Group tworzą lakiery ogniochronne spełniające najbardziej surowe normy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, od normy europejskiej UNI EN 13501, przez włoską UNI 9796, do normy brytyjskiej British Standard.

Linia lakierów ognioochronnych firmy ICA Group obejmuje cykle aplikacji lakierów transparentnych, białych i pigmentowanych, posiadających certyfikaty reakcji na działanie ognia, które spełniają wszelkie wymagania. Mowa tu o cyklach lakierniczych, które spotkały się z dużym uznaniem na rynku, ponieważ łączą w sobie wysokie parametry fizyko-chemiczne z doskonałą jakością wykończenia.

Ponadto ICA Group opracowała specjalne cykle lakiernicze przeznaczone dla wyposażenia statków, które z pozytywnym wynikiem przechodzą surowe testy przewidziane Dyrektywą MED w sprawie wyposażenia statków (Dyrektywa Rady 96/98/WE).

Cykle opracowane dla wyposażenia statków, spełniające wymagania dyrektywy MED, charakteryzują się wysoką odpornością fizyko-chemiczną i znaczną elastycznością. Uzyskały one certyfikat RINA (jednostka notyfikowana do certyfikacji urządzeń i sprzętu na zgodność z dyrektywą MED) zarówno dla jakości produktu, jak i dla jakości procesu produkcyjnego, dlatego też mogą być używane na każdym statku w każdym kraju. Cykle ICA Group z certyfikatem RINA charakteryzują się bardzo dużą uniwersalnością, ponieważ można je aplikować na szeroką gamę podłoży, uzyskując doskonałe rezultaty.

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info