ICA Color

System tintometryczny ICA Color został opracowany w celu dostarczenia klientowi przyrządu, oprogramowania i wiedzy niezbędnych do samodzielnego i łatwego uzyskania dowolnego koloru do drewna i szkła.

POPROŚ O INFORMACJE O SYSTEMIE

System zintegrowany

polega na mieszaniu skoncentrowanych past i neutralnych baz w celu uzyskania dowolnego koloru spośród 160 odcieni z wzornika ICA, 195 z wzornika RAL i 2050 z wzornika NCS. Ponadto, dzięki dodatkowemu modułowi Color Card Match, można stworzyć kolory z dowolnego innego wzornika bez użycia spektrofotometru.

Bazy

System przewiduje wykorzystanie tylko dwóch baz (białej i transparentnej), które podlegają ścisłej kontroli jakości. Zastosowanie specjalnych środków zwilżających i dyspergujących sprawia, że pasty są doskonale kompatybilne z lakierami rozcieńczanymi zarówno wodą, jak i rozpuszczalnikami, poprawiając ich rozprowadzanie, stopień czystości i czas przydatności do użycia.

Pasty

Wszystkie pastyprodukowane wewnętrznie przez Grupę ICA i pozwalają uzyskać praktycznie nieskończoną gamę kolorów, dzięki starannemu doborowi 20 pigmentów, obejmujących całą przestrzeń barw.
Pasty to skoncentrowane dyspersje pigmentów w żywicach, stabilizowane poprzez odpowiednie dodatki i rozpuszczalniki. Są również całkowicie pozbawione rozpuszczalników aromatycznych, ołowiu i innych metali ciężkich (aromatic-free i lead-free). Zastosowanie skoncentrowanych past pozwala nie tylko na barwienie szerokiej gamy produktów za pomocą jednego zestawu barwników, ale także na uzyskanie pełnego pokrycia.

ica color 1

Wszystkie pasty Grupy ICA podlegają surowej kontroli jakości, zapewniającej przestrzeganie określonego standardu. Kontrola uwzględnia zarówno właściwości chemiczno-fizyczne (miałkość, lepkość, ciężar właściwy), jak i kolor (DE i poziom oddawania barw).

 

Urządzenia

  • SIRIO HH COMPACT TECMEC automatyczny modułowy mieszalnik do past.
  • Spektrofotometr z systemem kolorymetrycznym do odczytu próbek kolorów.
  • COROB kompaktowy dozownik wolumetryczny do równoczesnego dozowania stężonych past.
  • COROB CLEVERmix mikser żyroskopowy do wymieszania kolorów.
WIĘCEJ INFORMACJI O TYM SYSTEMIE

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us