ICA Color

System tintometryczny ICA Color został opracowany w celu dostarczenia klientowi przyrządu, oprogramowania i wiedzy niezbędnych do samodzielnego i łatwego uzyskania dowolnego koloru do drewna i szkła.

POPROŚ O INFORMACJE O SYSTEMIE

System zintegrowany

polega na mieszaniu skoncentrowanych past i neutralnych baz w celu uzyskania dowolnego koloru spośród 160 odcieni z wzornika ICA, 195 z wzornika RAL i 1950 z wzornika NCS. Ponadto, dzięki dodatkowemu modułowi Color Card Match, można stworzyć kolory z dowolnego innego wzornika bez użycia spektrofotometru.

Bazy

System przewiduje wykorzystanie tylko dwóch baz (białej i transparentnej), które podlegają ścisłej kontroli jakości. Zastosowanie specjalnych środków zwilżających i dyspergujących sprawia, że pasty są doskonale kompatybilne z lakierami rozcieńczanymi zarówno wodą, jak i rozpuszczalnikami, poprawiając ich rozprowadzanie, stopień czystości i czas przydatności do użycia.

Pasty

Wszystkie pastyprodukowane wewnętrznie przez Grupę ICA i pozwalają uzyskać praktycznie nieskończoną gamę kolorów, dzięki starannemu doborowi 20 pigmentów, obejmujących całą przestrzeń barw.
Pasty to skoncentrowane dyspersje pigmentów w żywicach, stabilizowane poprzez odpowiednie dodatki i rozpuszczalniki. Są również całkowicie pozbawione rozpuszczalników aromatycznych, ołowiu i innych metali ciężkich (aromatic-free i lead-free). Zastosowanie skoncentrowanych past pozwala nie tylko na barwienie szerokiej gamy produktów za pomocą jednego zestawu barwników, ale także na uzyskanie pełnego pokrycia.

Wszystkie pasty Grupy ICA podlegają surowej kontroli jakości, zapewniającej przestrzeganie określonego standardu. Kontrola uwzględnia zarówno właściwości chemiczno-fizyczne (miałkość, lepkość, ciężar właściwy), jak i kolor (DE i poziom oddawania barw).

 

Urządzenia

  • SIRIO HH COMPACT TECMEC automatyczny modułowy mieszalnik do past.
  • Spektrofotometr z systemem kolorymetrycznym do odczytu próbek kolorów.
  • COROB kompaktowy dozownik wolumetryczny do równoczesnego dozowania stężonych past.
  • COROB CLEVERmix mikser żyroskopowy do wymieszania kolorów.
WIĘCEJ INFORMACJI O TYM SYSTEMIE

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info