Case Study

Zrównoważony przemysł drzewny: SIDEL ze swoim miejscem Green Pea

Opowiadamy historię firmy SIDEL, producenta drewnianych okien i okiennic, oraz jej ewolucji od małego warsztatu stolarskiego do ważnego gracza na rynku przemysłowych rozwiązań ekologicznych.


SIDEL: Centrum handlowe Green Pea przystanią dla zrównoważonego przemysłu drzewnego

Ekorozwój może kojarzyć się również z przemysłem drzewnym. Udowadnia to firma SIDEL, producent stolarki otworowej i okiennic, który wypracował biznesowy model działalności w zgodzie z naturą.

Jest rok 1950. W prowincji Salerno w południowych Włoszech otwiera się mały warsztat stolarski, dając początek wielkiej historii. To historia firmy SIDEL, producenta drewnianych okien, okiennic i drzwi. Dziś opowiadamy o drodze jaką przebyło to przedsiębiorstwo, przekształcając się z warsztatu rzemieślniczego w dużego gracza w swojej branży, któremu przyświeca idea poszanowania środowiska.

Od zakładu stolarskiego do przemysłu drzewnego, z szacunkiem dla natury

Kiedy Giuseppe Damiani otwierał swój warsztat stolarski, był rzemieślnikiem obdarzonym wielką wyobraźnią, która podpowiadała mu jak będą wyglądać okna, które stworzy w surowym drewnie, które miał przed oczami. Z biegiem czasu Giuseppe nie tylko udoskonalał swoje umiejętności jako rzemieślnik, ale także rozwijał wizję swojego przedsiębiorstwa, mając świadomość, że drewno, tradycyjny materiał, zawsze będzie odgrywać kluczową rolę.

W latach 70. jego warsztat przeniósł się, aby zapewnić większą przestrzeń dla stołów warsztatowych i maszyn. Na początku lat 80. firma SIDEL rozpoczęła masową produkcję ram i okiennic drewnianych i drewniano-aluminiowych, stając się wzorem dla innych w branży.

SIDEL to historia sukcesu. To historia biznesu kierującego się wartościami, biorąc pod uwagę, że firma nie tylko uniknęła uszczerbku na jakości produktów w procesie uprzemysłowienia produkcji, ale także zwiększyła swoją świadomość dotyczącą zrównoważonego rozwoju. To wszystko przy zachowaniu rzemieślniczej dbałości o szczegóły:

  • 80% energii wykorzystywanej w produkcji pochodzi z systemu zasilania przy pomocy paneli solarnych
  • stosowane drewno jest pozyskiwane z komercyjnych plantacji i ma certyfikowane pochodzenie
  • cała działalność produkcyjna jest zgodna z zasadami ekorozwoju.

Innowacje w służbie ekologii

Dla firmy SIDEL badania nad innowacjami są najwyższym priorytetem: wyzwaniem jest ciągłe ulepszanie jakości i estetyki produktów przy zachowaniu wierności zasadom ekorozwoju.

Fundamentem rozwoju firmy SIDEL stała się decyzja  o stosowaniu  pokryć wodorozcieńczalnych i podjęciu współpracy z Grupą ICA.  Postanowili skorzystać z naszej gamy produktów Arborea, opracowanej specjalnie do drewnianych okien i okiennic narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki użyciu dostępnych w tej gamie bejc do drewna, podkładu i wodorozcieńczalnej nawierzchni przeznaczonych do stosowania na zewnątrz, firma SIDEL osiągnęła postęp pod względem:

  • walorów estetycznych, dzięki naturalnemu efektowi pokryć, który uwydatniają strukturę i piękno drewna
  • technologicznej doskonałości, z gwarantowanym poziomem ochrony jaki dają te produkty, potwierdzonym rygorystycznymi testami przeprowadzonymi w różnych miejscach na świecie (i w różnych warunkach klimatycznych) oraz badaniami laboratoryjnymi
  • ekorozwoju, ponieważ BIO-lakiery z gamy Arborea są nietoksyczne, a ich produkcja ma wyjątkowo niski wpływ na środowisko pod względem emisji CO2.

“Dzięki stałej współpracy z ICA i pełnej automatyzacji naszej lakierni, byliśmy w stanie osiągnąć wyniki, które plasują nas w czołówce pod względem obróbki drewna, zarówno w zakresie ochrony, jak i jakości wykończenia” - mówi Vincenzo Fagiolo – Dyrektor Produkcji w SIDEL.

Przyjrzyjmy się bliżej projektowi, który pokazuje autentyczne zaangażowanie firmy SIDEL w zrównoważony rozwój środowiskowy.

SIDEL w Green Pea, centrum handlowym, które jest ekologiczne do szpiku kości

Green Pea to centrum handlowe w Turynie, którego pomysłodawcą jest Oscar Farinetti. Co sprawia, że ​​jest wyjątkowe? Można tam znaleźć wyłącznie te marki, które wykorzystują zrównoważoną produkcję w branżach designu, mody i kosmetyków. SIDEL znajduje się na pierwszym piętrze budynku, który został wybudowany naturalnie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Przestrzeń jaką zajmuje ta firma, to coś więcej niż tylko salon wystawowy  z jej produktami. To miejsce, w którym można opowiedzieć historię drewna i jego zalet jako doskonałego materiału ekologicznego, który wzbogaca nasze najbliższe otoczenie, pomagając uczynić je zdrowszym i bardziej energooszczędnym.

Obecność SIDEL w miejscu takim jak Green Pea to nie tylko wyróżnienie dla firmy, ale także świadectwo, że zrównoważony przemysł drzewny jest możliwy.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us