MOOD BOARD

NCS 2022: ZERO

NCS Colour tradycyjnie już wyznaczył swój zespół ekspertów ds. kolorów i wzornictwa celem prognozowania trendów w wystroju wnętrz na nadchodzący rok. Przedmiotem tej analizy trendów kolorystycznych jest to, jak zmienia się wykorzystanie kolorów wraz z upływem czasu oraz jakie czynniki mają wpływ na te preferencje, a zatem każdy trend reprezentuje okres czasu, w którym żyjemy i uwzględnia również aspekty psychologiczne.

Oto cztery trendy kolorystyczne na rok 2022: Zience, One, Spring Rebels i Zero.

Zero reprezentuje początek nowego i lepszego świata. Jest to pragnienie zresetowania naszych umysłów i rozpoczęcia wszystkiego od nowa z bardziej świadomą i pozytywną wizją planety. Wyraża neutralny początek, pierwsze kroki w kierunku koloru. Słowa kluczowe dla tej palety to: kontrast, czystość i niezawodność.

Tonacje kolorów w tej grupie mają za zadanie stworzenie otoczenia pełnego kontrastów dzięki obecności czerni, bieli i/lub szarości z niebieskimi akcentami.

Światło dzienne wzmocni kolory, co sprawi, że wnętrza będą jasne i relaksujące.

Kilka słów od eksperta NCS Colour: „Te kolory są dla tych, którzy chcą stanąć w pierwszej linii wyznaczania trendów. Nigdy nie chodzi o użycie samej tylko bieli, szarości lub czerni, chodzi o skontrastowanie dwóch lub więcej kolorów. Głównym kolorem może być któryś z neutralnych, albo jeden z niebieskich. Kluczowy jest tu kontrast.”

Kolory w ramach tego trendu są dostępne w gamie lakierów ICA Group przeznaczonych do designerskich aranżacji powierzchni i przedmiotów. Umieszczono je również w bazie systemu kolorymetrycznego ICA Color.

Odkryj teraz nowe kolory, efekty i połączenia

Chcesz lepiej poznać nasze produkty?
Napisz do nas!

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us