MOOD BOARD

NCS 2022: SPRING REBELS

NCS Colour tradycyjnie już wyznaczył swój zespół ekspertów ds. kolorów i wzornictwa celem prognozowania trendów w wystroju wnętrz na nadchodzący rok. Przedmiotem tej analizy trendów kolorystycznych jest to, jak zmienia się wykorzystanie kolorów wraz z upływem czasu oraz jakie czynniki mają wpływ na te preferencje, a zatem każdy trend reprezentuje okres czasu, w którym żyjemy i uwzględnia również aspekty psychologiczne.

Oto cztery trendy kolorystyczne na rok 2022: Zience, One, Spring Rebels i Zero.

Spring Rebels to pragnienie wolności, przebywania z innymi ludźmi, odrobina optymizmu po długim okresie izolacji, strachu i niepewności. Słowa kluczowe dla tej palety to: radość, wiosna, kwiaty i wolność.

Ta grupa kolorów to swoista demonstracja i celebracja szczęścia oraz ukojenia dla zmysłów. Kolorystyka jest utrzymana w zbalansowanej wiosennej tonacji, połączenie tych barw stwarza wrażenie pląsania po wiosennej łące.

Zieleń inspirowana jest rozświetloną słońcem łąką, a połączenie żółtego i pomarańczowego tworzy nowy kolor, pełen światła i ciepła, zdolny ożywić wnętrza.

Kilka słów od eksperta NCS Colour: „Jest to paleta kolorów, które można, a nawet trzeba stosować razem, nawet do tworzenia odważniejszych wzorów. To konstelacja kolorów, która da Ci poczucie wiosny, wolności i radości. Wszystkie kolory z wyjątkiem jasnoróżowego są podobne pod względem chromatyczności, co ułatwia ich łączenie. Wzajemnie się uzupełniają, co sprawi, że będą się wyróżniać. Razem tworzą bardzo wyrazistą i efektowną kombinację!”

Kolory w ramach tego trendu są dostępne w gamie lakierów ICA Group przeznaczonych do designerskich aranżacji powierzchni i przedmiotów. Umieszczono je również w bazie systemu kolorymetrycznego ICA Color.

Odkryj teraz nowe kolory, efekty i połączenia

Chcesz lepiej poznać nasze produkty?
Napisz do nas!

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us