Case Study

Nasze pokrycia Arborea BIO na wystawie światowej EXPO Dubai

Oto instalacja PigafettaPinguinos w pawilonie chilijskim: nowe szlaki dla zrównoważonej środowiskowo przyszłości.


Pokrycia Arborea BIO na wystawie światowej EXPO Dubai

W chilijskim pawilonie pingwiny Margherity Michelazzo niosą przesłanie nowych odkryć i ekorozwoju.

Od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku chilijski pawilon na EXPO Dubai gościć będzie projekt PigafettaPinguinos włoskiej artystki Margherity Michelazzo. My również będziemy tam w pewnym sensie obecni, dzięki naszym pokryciom Arborea BIO.

Chcielibyśmy przedstawić wam tę wspaniałą instalację artystyczną, co jest okazją do podjęcia tematu zrównoważonego rozwoju i potwierdzenia naszego zaangażowania w ochronę środowiska.

PigafettaPinguinos w chilijskim pawilonie

Hasło “Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” jest motywem przewodnim Expo w Dubaju. Organizatorzy kładą szczególny nacisk na współdziałanie i dzielenie się nowymi odkryciami dla dobra zrównoważonej środowiskowo przyszłości. Pawilon chilijski postanowił przekazać to przesłanie poprzez instalację artystyczną PigafettaPinguinos dzieła artystki Margherity Michelazzo. Instalacja ta wyraża przeszłość i przyszłość naszej planety oraz odkrycia, które prowadzą nas do większej świadomości ekologicznej.

Ten pomalowany na czerwono pawilon przypomina bazę antarktyczną. Na wejściu wita nas 38 pingwinów stworzonych przez artystkę. Rzeźby przedstawiają Spheniscus magellanicus, typowy gatunek z Cieśniny Magellana, opisany przez Antonio Pigafetta, uczonego który był uczestnikiem wyprawy Ferdynanda Magellana i udokumentował pierwsze historyczne opłynięcie kuli ziemskiej. W 2021 roku obchodzimy pięćsetną rocznicę pierwszego rejsu dookoła świata.

Spheniscus magellanicus to symbol dalekich podróży, badań i odkryć.

 „Pomysł, że te pingwiny, stworzone na potrzeby uroczystej instalacji w Vicenzie, miejscu narodzin Pigafetty, mogą podróżować po całym świecie, wiąże się ściśle z podróżą Magellana. Reprezentują one nowy rodzaj podróży. Tym razem nie podboju, ale misji mającej na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej dla ochrony naszej planety”. To cytat z zaproszenia na Expo.

Pingwiny przypominają nam, jak ważna jest umiejętność adaptacji i nieustanne poszukiwanie nowych nieprzetartych szlaków.

Nowe szlaki: materiały dla budownictwa ekologicznego i powłoki BIO

38 pingwinów zostało wyrzeźbionych w drewnie pochodzącym z lasów Dolomitów, które zostały powalone przez śródziemnomorski sztorm Vaia. Świerk pospolity został poddany obróbce i przetworzeniu przez konsorcjum drzewne Consorzio Progetto Legno Veneto w krzyżowo klejone panele X-LAM, nowy materiał stosowany w zielonym budownictwie. Nasze pokrycia Arborea BIO zostały wybrane jako produkty wykończeniowe. Zostały stworzone na bazie nietoksycznych i ekologicznych surowców odnawialnych pochodzenia roślinnego, w procesach produkcyjnych o obniżonej emisji CO2.

Pingwiny Margherity Michelazzo zapraszają nas w podróż ku odkrywaniu nowych rozwiązań, abyśmy mogli zasiedlać nasza planetę z większą świadomością ekologiczną. Przeznaczenie? Zrównoważona środowiskowo przyszłość.

Innymi ważnymi promotorami projektu PigafettaPinguinos na Expo w Dubaju są:

  • “La Vigna” - Międzynarodowa Biblioteka w Vicenzie, która zaprezentowała projekt z okazji pięćsetnej rocznicy pierwszego opłynięcia kuli ziemskiej przy wsparciu prezesa biblioteki, Remo Pedona.
  • Niezależna pozarządowa organizacja non-profit zajmująca się certyfikacją leśnictwa - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej (PEFC), przy wsparciu sekretarza krajowego PEFC, Antonio Brunori
  • Rada Regionu Wenecji Euganejskiej przy wsparciu jej Wiceprzewodniczącego, Nicola Finco.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info