Arborea Sun

Grupa ICA opracowuje wodorozcieńczalne produkty do zastosowań zewnętrznych już od ponad dwudziestu lat, ma zatem w tej dziedzinie duże doświadczenie, dzięki któremu potrafi dobierać surowce i opracowywać formuły, które najlepiej odpowiadają temu przeznaczeniu.

Oprócz testów laboratoryjnych pozwalających na uzyskanie podstawowych informacji w stosunkowo krótkim czasie, w różnych obiektach przeprowadzane są również próby starzenia w warunkach naturalnych.

W 2010 r., we współpracy z technicznym partnerem Q-LAB, uruchomiono projekt ARBOREA SUN, którego celem jest analiza właściwości lakierów wodnych do zastosowań zewnętrznych.

Uzyskaj informacje

Arborea Sun 1
Jakość wytrzymująca próbę czasu

Od chwili powstania pierwszych formuł lakierów wodorozcieńczalnych, tzn. od końca lat 80, w laboratoriach badań i rozwoju Grupy ICA stale wykonywane są testy trwałości w warunkach zewnętrznych.

Od 1996 roku dział chemiczno-fizyczny laboratoriów w Civitanova Marche przeprowadza również wewnętrzne testy sztucznego starzenia (QUV).

Q-TRAC

Aby sprawdzić wydajność produktu w jeszcze bardziej ekstremalnych warunkach, Grupa ICA uruchomiła wraz z Q-Lab program przyspieszonego starzenia zwany Q-TRAC Natural Sunlight Concentrator.

Badania prowadzone w Arizonie łączą szybkość typowego testu przyspieszonego starzenia z wiarygodnością warunków, jakie daje pełne spektrum naturalnego światła słonecznego.

Qtrac 1

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us