29 marca 2017 - Nowości

UNI i ICA, teraz możesz sklasyfikować swoją drewnianą podłogę

Norma UNI, wkład ICA


Od około pięciu lat ICA jest członkiem grupy roboczej UNI/CT 022/GL 07 „Nawierzchnie do drewna (komitet wspólny Drewno/Meble)" , w której jest reprezentowana przez Francesco Cinquepalmi (Manager ds. testów chemicznych/fizycznych w Laboratorium badań i rozwoju), biorącego czynny udział w przeglądach i opracowaniu nowych norm branżowych.
 
Francesco brał udział i przyczynił się, we współpracy z innymi przedstawicielami sektora (Federlegno i Catas) oraz innymi producentami lakierów, do opracowania ważnej normy UNI dotyczącej powierzchniowej obróbki ochronnej parkietów.

 

Poprosiliśmy Francesco, aby nam opowiedział o głównych założeniach normy i zakresie jej stosowania.


Francesco Cinquepalmi

Francesco Cinquepalmi 
R&D Chemical/Physical Testing Manager
 
 

W jaki sposób ICA przyczyniła się do opracowania UNI 11622-1:2016?
Działania ICA były bardzo ważne, zarówno z punktu widzenia wykonanych testów, jak i zastosowania nowoczesnych narzędzi.
 
Czego konkretnie dotyczy norma?
Norma UNI 11622-1:2016, dotyczy „Podłóg drewnianych i/lub na bazie drewna do zastosowań wewnętrznych – Powierzchniowa obróbka ochronna - Część 1: Minimalne wymagania dla cykli lakierniczych” i określa minimalne wymagania dla powierzchniowej obróbki ochronnej podłóg drewnianych i/lub na bazie drewna oraz podobnych pokryć, jak powierzchnie użytkowe schodów drewnianych, do zastosowań wewnętrznych, jak również tryb i kryteria weryfikacji wydajności cyklu lakierniczego stosowanego na znormalizowanej powierzchni.
 
Dla kogo jest przeznaczona?
Norma UNI 11622-1: 2016 została opracowana specjalnie dla etapu produkcji wyrobów chroniących powierzchnię i odnośnych cykli lakierniczych i ma zastosowanie do produktów i cykli lakierniczych tworzących ciągłą i jednolitą powłokę na powierzchni, na której są rozprowadzane. Dokument jest częścią serii norm dla producentów lakierów do podłóg drewnianych i ma na celu umożliwienie klasyfikacji gotowego produktu.
 
Jakie korzyści przedstawia dla producentów parkietu?
Dzięki tej normie producenci parkietu dysponują dodatkowym narzędziem do sprawdzania wydajności własnych produktów i stosowanych cykli lakierniczych.
 

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info