12 grudnia 2019 - Nowości

Zero plastikowych butelek w naszym biurze

Po lakierach BIO, „zielona” rewolucja Grupy ICA trwa i ... wprowadza bidony.


Tutaj, w ICA Group, od zawsze pracujemy nad rozwiązaniami ekologicznymi: zaczynaliśmy od lakierów BIO do drewna, będących owocem znacznych inwestycji w badania. Dziś, dzięki tym produktom, przy lakierowaniu szafy można zaoszczędzić tyle samo CO2, ile emituje samochód podczas przejazdu na trasie o długości 340 km. Ale przecież nie poprzestaliśmy na lakierach. Chcemy „przemalować na zielono” także nasze zwyczaje...

Mniej plastiku. To jest możliwe (i nam się udało)
Od kilku tygodni realizujemy projekt eliminacji plastikowych butelek i baniaków w naszej centrali w Civitanova Marche, włączając się w ten sposób w prowadzoną przez Ministerstwo Środowiska kampanię „Plastic free”. Dzięki temu przedsięwzięciu tylko w ciągu jednego roku oszczędzimy 150 tysięcy półlitrowych butelek plastikowych i 340 baniaków 18-litrowych, czyli:

  • 3940 kg ropy naftowej;
  •  33940 litrów wody;
  • 55,31 ton CO2;
  • 35,5 kg tlenku węgla;
  • 39,4 kg siarki;
  • 78,8 kg węglowodorów.

Jak to zrobimy? Za pomocą bidonu ze stali. Po jednym dla każdego z naszych pracowników i współpracowników.

Inicjatywa ta jest kolejnym krokiem naszej firmy na ścieżce zrównoważonego rozwoju, ścieżce, która już pozwoliła nam osiągnąć ważne cele, takie jak decyzja o zaopatrzeniu firmowej stołówki w produkty o krótkim łańcuchu dostaw i o wyposażeniu zakładu w rowery, które umożliwiają przemieszczanie się przy zerowym wpływie na środowisko.

Małe wielkie działania, które powoli zmieniają nasze postępowanie na lepsze. Tak właśnie dokonują się najbardziej zielone rewolucje.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us