14 września 2017 - Nowości

I Saloni 2017

Kierunki w designie 2017 według ICA Group


Podstawowe elementy, niewiele ozdobników, proste kontury, zaokrąglone kształty i ciepłe kolory zdominowały ostatnią edycję mediolańskiego Design Week. Gdy świat przechodzi burzliwy okres, design chroni się w tym, co klasyczne i bezpieczne. Tegorocznym kierunkiem jest design dojrzały, spokojny i ponadczasowy, odzwierciedlający potrzebę odpoczynku, ucieczki od mebli „jednorazowego użytku” i skupienie uwagi na jakości i znaczących detalach.
Chociaż nieobecny na scenie Salonów, jedną z gwiazd mediolańskiego Design Week był świat kuchni, dostępny na wielu imprezach towarzyszących, odbywających się w ramach Fuorisalone (targów zewnętrznych), pełen kreatywności, energii i odwołań kulturowych.
Był on obecny przede wszystkim w otwartych przez różne firmy salonach wystawowych poświęconych jednej konkretnej marce, w których zorganizowano show-cooking z gościnnym udziałem znanych kucharzy, którzy z powodzeniem i w różnych miejscach ożywiali wieczory targowego tygodnia. Niezwykłe doświadczenia wykazały praktyczność i funkcjonalność produktów i materiałów, symulując ich codzienne użytkowanie.
Świat kuchni podejmuje ryzyko na granicy hazardu i uprawia grę różnymi materiałami, badając nieskończone ich kombinacje. 
 

Następuje przejście z propozycji w stylu całkowicie urbanistycznym, w których dominuje tworzywo i efekty imitujące fakturę materii, do cieplejszych rozwiązań, w których naturalność drewna tworzy przyjazne otoczenie i stanowi bezpośredni łącznik z naturą i jej tworami. 

 

 

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us