14 września 2017 - Nowości

I Saloni 2017

Kierunki w designie 2017 według ICA Group


Podstawowe elementy, niewiele ozdobników, proste kontury, zaokrąglone kształty i ciepłe kolory zdominowały ostatnią edycję mediolańskiego Design Week. Gdy świat przechodzi burzliwy okres, design chroni się w tym, co klasyczne i bezpieczne. Tegorocznym kierunkiem jest design dojrzały, spokojny i ponadczasowy, odzwierciedlający potrzebę odpoczynku, ucieczki od mebli „jednorazowego użytku” i skupienie uwagi na jakości i znaczących detalach.
Chociaż nieobecny na scenie Salonów, jedną z gwiazd mediolańskiego Design Week był świat kuchni, dostępny na wielu imprezach towarzyszących, odbywających się w ramach Fuorisalone (targów zewnętrznych), pełen kreatywności, energii i odwołań kulturowych.
Był on obecny przede wszystkim w otwartych przez różne firmy salonach wystawowych poświęconych jednej konkretnej marce, w których zorganizowano show-cooking z gościnnym udziałem znanych kucharzy, którzy z powodzeniem i w różnych miejscach ożywiali wieczory targowego tygodnia. Niezwykłe doświadczenia wykazały praktyczność i funkcjonalność produktów i materiałów, symulując ich codzienne użytkowanie.
Świat kuchni podejmuje ryzyko na granicy hazardu i uprawia grę różnymi materiałami, badając nieskończone ich kombinacje. 
 

Następuje przejście z propozycji w stylu całkowicie urbanistycznym, w których dominuje tworzywo i efekty imitujące fakturę materii, do cieplejszych rozwiązań, w których naturalność drewna tworzy przyjazne otoczenie i stanowi bezpośredni łącznik z naturą i jej tworami. 

 

 

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info