30 maja 2022 - Nowości

FUORISALONE 2022 - na scenę wkracza zrównoważony rozwój

Wezwanie do działania, które stawia innowacje i badania w służbie ochrony środowiska morskiego.


FUORISALONE 2022 - NA SCENĘ WKRACZA ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ.

Spektakularne doświadczenie łączące wirtualną rzeczywistość, dyskusje oraz fotografie zostało przygotowane przez ONE WORKS i ICA GROUP przy współpracy ze stocznią SANLORENZO. Zapraszając odbiorców indywidualnych jak i przedstawicieli firm na swój pokład, organizatorzy pragną przekazać im ideę odkrywania przyszłości, żeglując na morzu innowacji.

Wezwanie do działania, które stawia innowacje i badania w służbie ochrony środowiska morskiego.

Podczas FuoriSalone 2022, ICA Group i One Works kontynuują wspólną pracę w kierunku ekorozwoju i wartościom przyświecającym tej idei, takim jak: innowacje, projektowanie i produkcja. Przykładem włoskiej doskonałości przy współpracy z  Sanlorenzo, jest zaprezentowany „JACHT - Niesiony na Falach Designu i Technologii ku Zrównoważonej Gospodarce Morskiej".

W dniach od 7 do 10 czerwca, siedziba globalnej firmy architektoniczno-projektowej One Works przy via Sciesa 3 w Mediolanie, zostanie przekształcona w hangar, w którym będzie gościł naturalnej wielkości model słynnego jachtu SD90/s z włoskiej stoczni luksusowych jachtów Sanlorenzo. Kadłub zaprojektowała firma Zuccon International Project, natomiast za projekt wnętrz odpowiada słynna architekt i mistrzyni wzornictwa, Patricia Urquiola. W ten sposób perfekcja włoskiego przemysłu stoczniowego zaznacza swoją obecność na FuoriSalone, zwracając przy tym uwagę, jak ważny jest dla ICA aspekt środowiska. Zwiedzających prowadzi ścieżka zaczynająca się od instalacji artystycznej FABBRICA (na dziedzińcu Uniwersytetu w Mediolanie – nawiązującej do stoczni) do nowej ekologicznej łodzi Sanlorenzo - spektakularnego interaktywnego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości. Charakterystyczną cechą SD90/s jest zastosowanie zrównoważonych środowiskowo i najnowocześniejszych materiałów oraz rozwiązań optymalizujących wydajność i zużycie energii, w celu zwiększenia ogólnych osiągów, w tym zastosowanie napędu hybrydowego. Jest to łódź, która reprezentuje zieloną politykę Sanlorenzo, gdzie badania, innowacje i technologia w połączeniu ze „świadomym projektowaniem dla nowej przyszłości” znajdują swój maksymalny wyraz.

Wzdłuż każdej z alejek w otwartej przestrzeni One Works, zrównoważony rozwój i sztuka rzemieślnicza – elementy podkreślające wyjątkowość ​​włoskiego przemysłu stoczniowego, zostały uwiecznione na fotografiach uchwyconych obiektywem Silvano Pupella. Wystawa „Naviganti” to zakulisowa podróż Stoczni Sanlorenzo pomiędzy „zrobionymi ukradkiem” ujęciami absolutnego piękna a obrazami w technice bichromatycznej. Stanowi to interesujący kontrast z pionierską technologią, którą zapewnia imponująca wirtualna obecność SD90/s.

Aby ożywić przestrzeń siedziby, zostanie zaprezentowany specjalny wideo montaż najlepszych prac projektowych studentów Architektury Wnętrz IED – Europejskiego Instytutu Designu, zrealizowanych w ostatnich latach we współpracy z firmą Sanlorenzo.

Odwiedzający ukończą ścieżkę, wyznaczoną do zwiedzania w siedzibie One Works, odwiedzając Lifelab Discovery - stały salon wystawowy ICA Group, światowego lidera w dziedzinie innowacji w lakierach do drewna i szkła. W trakcie swej 50-letniej historii ICA Group sprawiła, iż tzw. „zielone badania” stały się jednym z podstawowych aktywów, dbając o ciągły rozwój najnowocześniejszych produktów pod względem jakości, technologii i ich zredukowanego wpływu na środowisko. Począwszy od lakierów wodorozcieńczalnych, w tym powszechnie stosowanych do wnętrz jachtów, po powłoki BIO, wykonane z surowców pochodzących z recyklingu, nieprzedstawiające wartości jako żywność dla ludzi, radykalnie ograniczające emisję CO2. W celu zapewnienia jakości oraz wydajności na najwyższym poziomie, ICA Group przeprowadziła badania i wdrożyła system oznakowania Top-Quality Yacht Interiors (Najwyższa Jakość Wnętrz Jachtów), uzyskiwany na podstawie zestawu specjalnych testów powlekanych powierzchni wnętrz jachtów, które mierzą ich właściwości fizykochemiczne i pomagają ulepszać ich walory jakościowe.

 

Panel Dyskusyjny: Zrównoważona gospodarka morska i nie tylko

„JACHT Niesiony na Falach Designu i Technologii ku Zrównoważonej Gospodarce Morskiej” to wydarzenie mocno wpływające na emocje odbiorcy. W dniach od 7 do 10 czerwca, jest także zaplanowany czas na zdobycie wiedzy i wymianę doświadczeń podczas czterech panelów dyskusyjnych na żywo. Podczas każdego wydarzenia, organizowanego w Hubie Kreatywnym One Works, wybitne postaci z branży stoczniowej, architektury i wzornictwa zaangażowane społecznie w ochronę środowiska, przedstawią swoje pomysły i projekty kładąc nacisk, na zwrócenia większej uwagi na zrównoważoną gospodarkę morską.

Wtorek 7 czerwca, otwarcie dyskusji, o godz. 19:00: „Zrównoważona Gospodarka Morska: otwarta stocznia”, dialog między Massimo Perotti, Dyrektorem Generalnym stoczni Sanlorenzo i Patricią Urquiola, projektantką i architekt oraz Walterem Mariotti, Redaktorem Naczelnym magazynu Domus.

W środę 8 czerwca, rozmowy będą dotyczyć tematu „Projektowanie zrównoważonego rozwoju społecznego”. Udział wezmą: Carlos Madrid, Wicedyrektor w studio SOM, Fabiana Maccarini, Dyrektor ds. Strategii w P&O Marinas - Dubai oraz Giuseppe Noto, Dyrektor Generalny w Marina Development Corporation.

W czwartek 9 czerwca Sergio Buttiglieri, Dyrektor Kreatywny w Sanlorenzo, Gea Politi, Dyrektor magazynu Flash Art i Cristiano Seganfreddo, Doradca Strategiczny sojuszu ONZ na rzecz zrównoważonej mody - Ethical Fashion Initiative, omówią temat „Sztuka i design poddane wyzwaniom ekorozwoju”.

W piątek 10 czerwca, na zakończenie cyklu, porozmawiamy o tematyce „Ekorozwój – z morza na ląd” z Beatrice Del Balzo, Członkinią Rady Zarządzającej w stowarzyszeniu MareVivo Onlus oraz Natashą F. Pulitzer, architekt pracowni SYNERGIA progetti.

Poprzez wirtualną wycieczkę, wystawę fotograficzną i cztery prelekcje, wydarzenie ma na celu dostarczenie bodźców, które mają wezwać odbiorców do działania. Świadomość dotycząca zagrożeń dla środowiska rośnie, ale ciągle jest jeszcze tak wiele do zrobienia.

Każdy będzie mógł wziąć udział w wydarzeniach, na podstawie zaproszenia lub poprzez transmisję online na kanałach społecznościowych partnerów.

WAVE - SPECIAL EDITION FUORISALONE 2022

 

7 – 10 czerwca 2022

JACHT Niesiony na Falach Designu i Technologii ku Zrównoważonej Gospodarce Morskiej

@One Works - via Sciesa 3 - Mediolan

 

Godziny otwarcia wystawy:

7 – 10 czerwca w godz. 10 - 18

Godziny panelu dyskusyjnego:

7 – 10 czerwca w godz. 19 - 2

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us