20 września 2021 - Nowości

Nowy członek Rady Nadzorczej ICA Group

Menadżer Eleonora Rizzuto, ekspert ds. zrównoważonego rozwoju, dołącza do Rady Nadzorczej ICA Group jako niezależny członek rady.


Eleonora Rizzuto jest odpowiedzialna za zrównoważony rozwój w LVMH Group, światowym liderze w branży dóbr luksusowych, założycielką AISEC, Włoskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego i jednym z czołowych włoskich ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

”Jestem szczególnie dumna z nominacji na niezależnego członka rady nadzorczej ICA Group, zwłaszcza w czasie dużej świadomości różnych aspektów  ekorozwoju ze strony wielu firm produkcyjnych w naszym kraju” – wyjaśnia Eleonora Rizzuto. „Skupienie uwagi na zrównoważonym rozwoju sprawia, że ICA Group jest pionierem w swojej branży, zarówno pod względem produktów, jak i procesów. Kierunek ten został obrany już kilka lat temu. W związku z tym jestem bardzo dumna, że zostałam wybrana i podejmuję zobowiązanie do dalszego wzmacniania tej strategii z coraz wyższymi celami, w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju”.

Po mianowaniu, zaledwie kilka miesięcy temu, architekta Giulio De Carli, wybraliśmy teraz profesjonalistkę spośród kilku włoskich menedżerów, którzy są ekspertami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważony rozwój stanowi część DNA ICA Group, zawsze był i jest ważnym aspektem w procesie rozwoju produktów (od produktów wodorozcieńczalnych po opracowanie lakierów BIO) oraz przy wszystkich działaniach angażujących personel, takich jak zrównoważona mobilność, stołówka z krótkim łańcuchem dostaw, eliminacja tworzyw sztucznych jednorazowego użytku i szereg projektów mających na celu ochronę środowiska, w tym stworzenie domku dla owadów i prawdziwego obszaru ekorozwoju.

“Powołanie do Rady Nadzorczej osoby profesjonalnej, wysoce wyspecjalizowanej w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, potwierdza nasze zaangażowanie w osiąganie coraz bardziej ambitnych celów w zakresie ochrony środowiska i nie tylko” – komentuje Sandro Paniccia, Prezes ICA.

Eleonora Rizzuto jest Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju i Etyki oraz Inspektorem ds. Zgodności w Bulgari SPA, liderem w sektorze biżuterii, a od czterech lat pełni również funkcję dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w grupie LVMH we Włoszech, koncentrując swoje działania na środowisku, etyce i zgodności z normami. Jest członkiem grupy roboczej ds. realizacji celów zrównoważonego rozwoju (Agenda 2030) w ramach ASviS, Włoskiego Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Została też powołana na włoskiego przedstawiciela w grupie roboczej ds. Europejskiej Gospodarki Obiegu Zamkniętego wspieranej przez OCCE i założonej przez francuski INEC, Institut Nationale de l'économie circulaire. W 2017 roku założyła stowarzyszenie Circular Economy Alliance przy udziale firm, które są liderami w różnych branżach Made-in-Italy. Celem stowarzyszenia jest promowanie i rozpowszechnianie nowego rodzaju relacji między producentem a konsumentem, prawdziwej zmiany w kierunku napędzania integracji pomiędzy polityką społeczną, środowiskową i gospodarczą, skupioną wokół cyklu życia produktu oraz odzysku i ponownego wykorzystania surowców. Jest członkiem różnych komisji Włoskiego Ministerstwa Infrastruktury i Zrównoważonej Mobilności oraz włoskiego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info