3 lutego 2021 - Nowości

Świadectwa Greenguard i Environmental Claim Validation

Nowe międzynarodowe certyfikaty i atesty dla produktów, które ograniczają wpływ na środowisko i poprawiają jakość życia w pomieszczeniach.


Powłoki lakiernicze i pojęcie ekorozwoju mogą wydawać się czymś co nie idzie w parze. W rzeczywistości w ICA ekorozwój uczyniliśmy podstawową wartością, gwarantując naszym klientom jakość, bezpieczeństwo, ochronę zdrowia i środowiska. Nasze wodorozcieńczalne lakiery z linii Iridea Bio są przygotowywane z użyciem odnawialnych materiałów odpadowych, których nie można przetworzyć w żywność dla ludzi. Ponadto, etapy produkcji są zgodne z najbardziej aktualnymi ekologicznymi politykami przyjętymi na całym świecie dzięki ich zmniejszonemu wpływowi na środowisko. Ogranicza to emisje lotnych związków organicznych (LZO) i CO2, które powodują efekt cieplarniany. Liczą się również przy uzyskiwaniu punktów w Systemie Oceny Wielokryterialnej Budynków LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).

Te lakiery do mebli i wyposażenia wnętrz otrzymały świadectwo Environmental Claim Validation (ECV) wydane przez Amerykański Instytut Certyfikacyjny UL, światowego lidera w certyfikacji produktów. Jest to rygorystyczna, niezależna weryfikacja, która potwierdza zaangażowanie ICA Group zarówno w zakresie innowacji, ponieważ produkty te mają naprawdę wyjątkowe właściwości fizykochemiczne, jak i w zakresie ochrony środowiska.

Oprócz tej walidacji, otrzymaliśmy również certyfikat ekologiczny GREENGUARD, przyznany także przez UL, dla innych produktów, które przeszły liczne badania naukowe dotyczące emisji chemicznych. Mowa o naszych gamach produktów poliuretanowych oraz wodorozcieńczalnych Iridea do mebli, które przyczyniają się do redukcji zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i ryzyka ekspozycji na działanie czynników chemicznych poprzez zmniejszone emisje LZO. Daje to wymierne korzyści w tworzeniu zdrowszego otoczenia. Certyfikat środowiskowy GREENGUARD wydawany przez UL jest przyznawany wyłącznie produktom, które spełniają surowe wymagania dotyczące emisji i które wyróżniają się swoim wkładem w uzyskanie wyższej jakości środowisk w pomieszczeniach.

Dzielimy się tym odpowiedzialnym podejściem z innymi włoskimi przedsiębiorstwami przemysłowymi. W rzeczywistości te innowacyjne rozwiązania pomagają klientom uczynić ich produkty bardziej zrównoważonymi środowiskowo (meble, drzwi, kuchnie itp.), co skłoniło niektórych z nich do rozpoczęcia tych samych procesów certyfikacji.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us