3 lutego 2021 - Nowości

Świadectwa Greenguard i Environmental Claim Validation

Nowe międzynarodowe certyfikaty i atesty dla produktów, które ograniczają wpływ na środowisko i poprawiają jakość życia w pomieszczeniach.


Powłoki lakiernicze i pojęcie ekorozwoju mogą wydawać się czymś co nie idzie w parze. W rzeczywistości w ICA ekorozwój uczyniliśmy podstawową wartością, gwarantując naszym klientom jakość, bezpieczeństwo, ochronę zdrowia i środowiska. Nasze wodorozcieńczalne lakiery z linii Iridea Bio są przygotowywane z użyciem odnawialnych materiałów odpadowych, których nie można przetworzyć w żywność dla ludzi. Ponadto, etapy produkcji są zgodne z najbardziej aktualnymi ekologicznymi politykami przyjętymi na całym świecie dzięki ich zmniejszonemu wpływowi na środowisko. Ogranicza to emisje lotnych związków organicznych (LZO) i CO2, które powodują efekt cieplarniany. Liczą się również przy uzyskiwaniu punktów w Systemie Oceny Wielokryterialnej Budynków LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).

Te lakiery do mebli i wyposażenia wnętrz otrzymały świadectwo Environmental Claim Validation (ECV) wydane przez Amerykański Instytut Certyfikacyjny UL, światowego lidera w certyfikacji produktów. Jest to rygorystyczna, niezależna weryfikacja, która potwierdza zaangażowanie ICA Group zarówno w zakresie innowacji, ponieważ produkty te mają naprawdę wyjątkowe właściwości fizykochemiczne, jak i w zakresie ochrony środowiska.

Oprócz tej walidacji, otrzymaliśmy również certyfikat ekologiczny GREENGUARD, przyznany także przez UL, dla innych produktów, które przeszły liczne badania naukowe dotyczące emisji chemicznych. Mowa o naszych gamach produktów poliuretanowych oraz wodorozcieńczalnych Iridea do mebli, które przyczyniają się do redukcji zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i ryzyka ekspozycji na działanie czynników chemicznych poprzez zmniejszone emisje LZO. Daje to wymierne korzyści w tworzeniu zdrowszego otoczenia. Certyfikat środowiskowy GREENGUARD wydawany przez UL jest przyznawany wyłącznie produktom, które spełniają surowe wymagania dotyczące emisji i które wyróżniają się swoim wkładem w uzyskanie wyższej jakości środowisk w pomieszczeniach.

Dzielimy się tym odpowiedzialnym podejściem z innymi włoskimi przedsiębiorstwami przemysłowymi. W rzeczywistości te innowacyjne rozwiązania pomagają klientom uczynić ich produkty bardziej zrównoważonymi środowiskowo (meble, drzwi, kuchnie itp.), co skłoniło niektórych z nich do rozpoczęcia tych samych procesów certyfikacji.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info