Case Study

Tavar, podłogi drewniane.

Naturalne niedoskonałości dla zrównoważonego produktu.


„Wrażliwość na kwestie środowiskowe rośnie - tak zaczyna Giovanni Baldini, członek rodziny właścicieli firmy Tavar, mieszczącej się w Rawennie i będącej liderem w produkcji podłóg drewnianych lakierowanych fabrycznie - dla nas to jest również argument handlowy: ci, którzy cenią sobie drewnianą podłogę, doceniają także naturalny wygląd drewna, usłojenie i pewne „niedoskonałości”, jak sęki czy nieregularna powierzchnia. Lakierowanie wodne, wraz z certyfikacją FSC jest dowodem zaangażowania firmy w oferowanie konsumentom produktu zrównoważonego, przyjaznego dla środowiska i jakości życia".

Naturalność i przywrócenie wyglądu starych podłóg: odpowiedzią na te trendy są bejce reaktywne ICA Group.

„Głównym trendem - kontynuuje Baldini - jest zróżnicowanie kolorów na tej samej podłodze, co uzyskujemy dzięki delikatnemu stosowaniu odczynników. Procesy te pozwalają zaoferować „zharmonizowaną” koncepcję projektowania wnętrz, biorąc pod uwagę tendencje polegające na coraz większym ujednoliceniu nawierzchni mebli, stolarki okiennej i podłóg oraz wzrost dbałości o detale, coraz większą uwagę zwraca się na połączenia kolorystyczne w pomieszczeniach.

Kolorów i nawierzchni jest coraz więcej i nigdy dość: indywidualizacja stała się standardem, odcienie kolorów są niezliczone.

Gama wodnych barwników reaktywnych ACTIVIN firmy ICA pozwala uzyskać wyjątkowe kolory i bardzo efektowne podkreślenie usłojenia drewna.

Mowa tu o bejcach reaktywnych do dębu i kasztanowca, które przenikają do włókna drzewnego poprzez wgłębną interakcję z materiałem i tworzą „niekontrolowane” kolory i odcienie, zależne od ilości i charakteru chemicznego samych odczynników oraz gatunku drewna, na który są nakładane, zachowując „naturalny” wygląd powierzchni.

Bejce ACTIVIN idealnie wpisują się w koncepcję projektową polegającą na coraz powszechniejszym użyciu dębu z nawierzchnią o otwartych porach, ze względu na dominującą tendencję do zachowania naturalnego wyglądu, co czyni pomieszczenia jednocześnie prostymi i przytulnymi.

Bejce ACTIVIN zapewniają doskonałe właściwości  zwiększając zakres możliwości twórczych dekoratorów wnętrz i projektantów przy wielkiej dbałości o zrównoważony ekorozwój  i wpływ na środowisko.

Grupa ICA jest wiarygodnym partnerem, zwracającym baczną uwagę na potrzeby klientów i trendy w projektowaniu wnętrz. Znaczenie kwestii środowiskowych i wymagania rynku uwzględnił Tavar, który dzięki tej współpracy zainstalował ostatnio całkowicie automatyczną linię lakierniczą, która wraz z wybranym cyklem lakierniczym ma na celu znaczną redukcję emisji rozpuszczalników do atmosfery. Wprowadzenie tej linii pozwoliło firmie zarówno na całkowitą reorganizację produkcji (z pewnymi czasami), jak i na standaryzację jakości przy zachowaniu wyróżniających firmę usług indywidualizacji.

Cykle ustawione przy współpracy z ICA i elastyczność urządzeń umożliwiają firmie Tavar oferowanie bardzo szerokiej gamy produktów.

Połączenie bejcy wodnej, gruntu i szpachli z podkładem 100% UV z jednoskładnikową nawierzchnią wodną pozwoliło uzyskać dobre właściwości fizyko-chemiczne, o których - rzecz jasna - nie wolno zapominać w przypadku produktu do podłóg. Ponadto wynik estetyczny jest owocem badań prowadzonych w laboratoriach badań i rozwoju ICA. Badania te pozwoliły opracować specjalnie dla firmy Tavar gamę modnych kolorów, których naturalny wygląd podkreśla ekstramatowa nawierzchnia wodna, nakładana jako ostatnia warstwa.

Źródło: Finiture Green – La Rivista del Colore

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info