Case Study

Scandola Mobili

Zakochani w drewnie


Na wzgórzach Lessini, na wysokości tysiąca metrów, działa firma wykonująca obróbkę drewna tradycyjnymi sposobami.

Scandola, firma założona i prowadzona przez Carlo Scandola, zatrudniająca 60 pracowników i posiadająca sieć dystrybucji obejmującą całe Włochy i niektóre kraje europejskie, ma bardzo wyraźną cechę: wykorzystuje do budowy swoich mebli wyłącznie lite drewno jodłowe. Całe pnie docierają z dwóch wybranych obszarów: z okolic Salzburga i ze Skandynawii, a następnie są suszone, heblowane i ostatecznie przetwarzane z wykorzystaniem mieszanych metod rzemieślniczych i technologicznych, które jednak nigdy nie pozostają w oderwaniu od dbałości o aspekt zrównoważenia środowiskowego.

Wszystkie komponenty i produkty Scandola są wytwarzane w fabryce Bosco Chiesanuova w Lessini i dlatego też są doskonałym wyrazem prawdziwego „made in Italy”, bez wykorzystywania zewnętrznej siły roboczej czy podwykonawców: zapewnia to dokładniejszą kontrolę jakości, wyjątkową dbałość o szczegóły i utrzymanie odcienia nawierzchni. Produkując wszystko na miejscu, firma Scandola jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta, dzięki obróbce wykonywanej na miarę, na potrzeby danego projektu, poprzez dodanie do rzemieślniczej dbałości, usługi bez mała „krawiectwa artystycznego”.

Prace wykonywane są zgodnie z kryteriami doskonałości i wymogami produkcji rzemieślniczej made in Italy. Dobór surowców, jakość procesu produkcyjnego, wysoko wykwalifikowany personel i dbałość o każdy szczegół to cechy wyróżniające wyroby tej firmy. Scandola projektuje meble, w których piękno i funkcjonalność pozostają ze sobą w doskonałej harmonii, tworząc produkty na lata. Oferowane przez tę firmę usługi też są wyjątkowe: w swojej elastyczności, poszukiwaniu materiałów, estetycznym wykonaniu i szczegółach, które każdą dostawę czynią niepowtarzalną.

W ostatnich latach firma w szczególny sposób skupiła się na designie, opracowując nowe produkty i kolekcje, oryginalne i zindywidualizowane, zakorzenione w tradycji, ale otwarte na nowoczesne koncepcje wyposażenia wnętrz. Kolekcja Maestrale cucine i Mistral notte to najnowsze osiągnięcia firmy.

Drugim po drewnie podstawowym surowcem jest woda. Scandola używa do malowania wyłącznie produktów na bazie wody, całkowicie nietoksycznych, posiadających atesty do stosowania do zabawek dla dzieci i świadectwa emisji w pomieszczeniach. ICA jest wiarygodnym partnerem.

Poszukując dla klienta bezpiecznego i trwałego produktu, który wpisywałby się w proekologiczne podejście i dbałość o naturę, tak charakterystyczne dla produktów firmy, w 2006 roku Scandola znalazła w ICA wyjątkowego partnera, z którym od tego czasu opracowała wachlarz nawierzchni, stanowiących wyróżnik firmy na rynku.

Ostatnio Sandola dokonała jeszcze bardziej zrównoważonego wyboru, stosując produkty BIO firmy ICA. Firma z Lessini szczyci się zastosowaniem tych innowacyjnych lakierów z odnawialnych składników, ponieważ w ten sposób wprowadza na rynek jeszcze bardziej naturalne produkty, przyjazne dla środowiska na wszystkich etapach produkcji, aplikacji i użytkowania wytwarzanych mebli drewnianych. Dzięki temu wyroby firmy są wolne od jakichkolwiek szkodliwych emisji i w 100% naturalne.

Ciągły rozwój nowych produktów, który charakteryzuje firmę z Civitanova, sprawi wkrótce, że Scandola zacznie stosować produkty designerskie, takie jak nawiązujące do wiejskiej tradycji Antiche Armonie, także w ich bardziej nowoczesnych wersjach, z efektem zaprawy cementowej. Rezultatem będą modne elementy wyposażenia wnętrz, emanujące ciepłem i wyjątkowym zapachem drewna, dające nabywcom przyjemność pozostawania w kontakcie z witalnością natury w przestrzeni o współczesnym wystroju, podnosząc jakość życia domowego.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us