MOOD BOARD

NCS 2022: ZIENCE

NCS Colour tradycyjnie już wyznaczył swój zespół ekspertów ds. kolorów i wzornictwa celem prognozowania trendów w wystroju wnętrz na nadchodzący rok. Przedmiotem tej analizy trendów kolorystycznych jest to, jak zmienia się wykorzystanie kolorów wraz z upływem czasu oraz jakie czynniki mają wpływ na te preferencje, a zatem każdy trend reprezentuje okres czasu, w którym żyjemy i uwzględnia również aspekty psychologiczne.

Oto cztery trendy kolorystyczne na rok 2022: Zience, One, Spring Rebels i Zero.

Zience to trend, który symbolizuje życie chwilą i poszukiwanie celu w życiu. Kolory odzwierciedlają pewien stan refleksji, w którym się znajdujemy. Słowa kluczowe dla tej palety to: tradycja, zaufanie, elegancja i zrównoważony rozwój.

Paleta barw tego trendu jest oparta na tradycyjnych i naturalnych pigmentach, z którymi każdy z nas może się zidentyfikować, są dla wszystkich zrozumiałe i budzą zaufanie.

Ciemna zieleń, czerwień i złota ochra dają poczucie wyważonego luksusu, podczas gdy jaśniejsze kolory ścian są hołdem dla wszystkiego, co słuszne i nienaruszające równowagi ekologicznej.

Kilka słów od eksperta NCS Colour: “Tę grupę kolorów można znaleźć w większości kolekcji tradycyjnych pigmentów na świecie. Ciemniejsze odcienie mają duszę i są bardzo eleganckie, mogą być używane zarówno jako akcenty, jak i do tworzenia pomieszczeń z charakterem. Jaśniejsze odcienie to idealne kolory ścian w każdym domu.”

Kolory w ramach tego trendu są dostępne w gamie lakierów ICA Group przeznaczonych do designerskich aranżacji powierzchni i przedmiotów. Umieszczono je również w bazie systemu kolorymetrycznego ICA Color.

Odkryj teraz nowe kolory, efekty i połączenia

Chcesz lepiej poznać nasze produkty?
Napisz do nas!

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us