MOOD BOARD

NCS 2022: ONE

NCS Colour tradycyjnie już wyznaczył swój zespół ekspertów ds. kolorów i wzornictwa celem prognozowania trendów w wystroju wnętrz na nadchodzący rok. Przedmiotem tej analizy trendów kolorystycznych jest to, jak zmienia się wykorzystanie kolorów wraz z upływem czasu oraz jakie czynniki mają wpływ na te preferencje, a zatem każdy trend reprezentuje okres czasu, w którym żyjemy i uwzględnia również aspekty psychologiczne.

Oto cztery trendy kolorystyczne na rok 2022: Zience, One, Spring Rebels i Zero.

One to hołd składany zrównoważonemu rozwojowi i wyraz pragnienia jedności z naturą. Słowa kluczowe dla tej palety to: natura, pochodzenie, ekorozwój, folklor i korzenie.

Koloryneutralne, ciepłe i odzwierciedlają naszą potrzebę spędzania czasu na łonie natury. Dominacja jasnych i naturalnych kolorów znakomicie współgra z aktualnymi nastrojami społecznymi, pragnieniem odkrywania otaczającej nas natury oraz świadomością tego, jak bardzo jest dla nas ważna i jak pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Kilka słów od eksperta NCS Colour: “Kolory te bardzo wyraźnie podkreślają to w jakim kierunku będą podążać nasze upodobania kolorystyczne w najbliższych latach. Nasze preferencje zmierzają w kierunku jaśniejszych i bardziej neutralnych kolorów. To pastelowe barwy natury. Wyrażają nastrój, któremu ulegają mieszkańcy wielkich aglomeracji, którzy odkryli piękno i cuda naszej przyrody. Turkus wprowadza tu ożywczy kontrast, dodając nowoczesny akcent sielskiego życia na wsi, ale z zachowaniem miejskiego szyku.”

Kolory w ramach tego trendu są dostępne w gamie lakierów ICA Group przeznaczonych do designerskich aranżacji powierzchni i przedmiotów. Umieszczono je również w bazie systemu kolorymetrycznego ICA Color.

Odkryj teraz nowe kolory, efekty i połączenia

Chcesz lepiej poznać nasze produkty?
Napisz do nas!

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info