MOOD BOARD

NCS 2022: ONE

NCS Colour tradycyjnie już wyznaczył swój zespół ekspertów ds. kolorów i wzornictwa celem prognozowania trendów w wystroju wnętrz na nadchodzący rok. Przedmiotem tej analizy trendów kolorystycznych jest to, jak zmienia się wykorzystanie kolorów wraz z upływem czasu oraz jakie czynniki mają wpływ na te preferencje, a zatem każdy trend reprezentuje okres czasu, w którym żyjemy i uwzględnia również aspekty psychologiczne.

Oto cztery trendy kolorystyczne na rok 2022: Zience, One, Spring Rebels i Zero.

One to hołd składany zrównoważonemu rozwojowi i wyraz pragnienia jedności z naturą. Słowa kluczowe dla tej palety to: natura, pochodzenie, ekorozwój, folklor i korzenie.

Koloryneutralne, ciepłe i odzwierciedlają naszą potrzebę spędzania czasu na łonie natury. Dominacja jasnych i naturalnych kolorów znakomicie współgra z aktualnymi nastrojami społecznymi, pragnieniem odkrywania otaczającej nas natury oraz świadomością tego, jak bardzo jest dla nas ważna i jak pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Kilka słów od eksperta NCS Colour: “Kolory te bardzo wyraźnie podkreślają to w jakim kierunku będą podążać nasze upodobania kolorystyczne w najbliższych latach. Nasze preferencje zmierzają w kierunku jaśniejszych i bardziej neutralnych kolorów. To pastelowe barwy natury. Wyrażają nastrój, któremu ulegają mieszkańcy wielkich aglomeracji, którzy odkryli piękno i cuda naszej przyrody. Turkus wprowadza tu ożywczy kontrast, dodając nowoczesny akcent sielskiego życia na wsi, ale z zachowaniem miejskiego szyku.”

Kolory w ramach tego trendu są dostępne w gamie lakierów ICA Group przeznaczonych do designerskich aranżacji powierzchni i przedmiotów. Umieszczono je również w bazie systemu kolorymetrycznego ICA Color.

Odkryj teraz nowe kolory, efekty i połączenia

Chcesz lepiej poznać nasze produkty?
Napisz do nas!

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us