Case Study

LUCE projektu Joe Colombo i nawierzchnie S-MATT

Opowiadamy o LUCE autorstwa Joe Colombo, nowych drzwiach firmy TREP+; wyjątkowym projekcie z naszymi lakierami wodorozcieńczalnymi. Wejdź i dowiedz się więcej.


LUCE, drzwi według projektu Joe Colombo z wykończeniem S-MATT

TREP+ przedstawia LUCE projektu Joe Colombo, designerskie drzwi wykończone naszymi lakierami wodorozcieńczalnymi S-MATT.

Cini Boeri, Antonio Citterio, Joe Colombo, Daniel Libeskind, Luca De Nova, Luca Scacchetti i Ferdinand Alexander Porsche - nie trzeba być ekspertem, aby rozpoznać te nazwiska. Odegrały kluczowe role w historii designu i architektury.

Wyobraźcie sobie firmę, która projektuje drzwi do wnętrz współpracując z tymi wielkimi postaciami. Firma ta nazywa się TREP+, a my mieliśmy swój wkład w powstanie LUCE, nowego modelu drzwi projektu Joe Colombo.

TREP+: jak tworzyć produkty wyjątkowe

“Tworzyć Wyjątkowe” to motto TREP+. Faktycznie jest to wyjątkowa firma, której portfolio znajdziemy jedne z najważniejszych nazwisk w dziedzinie projektowania i architektury. Bliska współpraca z tą firmą dała nam możliwość obserwowania i zrozumienia, w jaki sposób tworzyła wyjątkowe produkty na przestrzeni lat:

  • ciągła praca nad estetyką produktów
  • projekty hi-tech
  • nieustanna dbałość o detale
  • badania nad nowymi, wysokiej jakości materiałami.

Te aspekty zawsze były fundamentami produktów TREP+.

Dziś ta globalna marka oferuje innowacyjne drzwi o niepowtarzalnym stylu. Jednym słowem, wyjątkowe!

Wystarczy wymienić tylko kilka z najlepszych projektów: REVER autorstwa Cini Boeri, MILAN projektu Luca Scacchettiego, CONVEX według F.A. Porsche, PAVILION-PLANUS-CONTINUUM Antonio Citterio, Idea Daniela Libeskinda i jeden z najnowszych - LUCE dzieła Joe Colombo.

LUCE, drzwi do nowych przestrzeni

LUCE to nie drzwi, które dzielą, ale takie, które łączą, drzwi, które raczej otwierają się niż zamykają. Dla Joe Colombo drzwi są elementami komunikacyjnymi, otwierającymi się na inne przestrzenie. Drzwi to przejście. I tę koncepcję przejścia symbolizuje elipsa na powierzchni LUCE. Użycie elips to rodzaj podpisu projektanta, kształt przypominający futurystyczny Habitat VISIONA 1 firmy Bayer, zaprojektowany przez Joe Colombo i zaprezentowany w 1969 roku na targach Salone Interzum w Kolonii oraz w Narodowym Muzeum Nauki i Technologii w Mediolanie. Także Elegancja projektu, uzupełniona uchwytami Olivari BETA, również zaprojektowanymi przez Joe Colombo, jest naprawdę wyjątkowa.

Fausto Citterio, Dyrektor Generalny TREP+ z dumą wypowiada się o nowym projekcie: “LUCE projektu Joe Colombo to pierwszy nowy dodatek w naszej kolekcji ‘Surfaces’. To współczesne dzieło jednego z mistrzów wzornictwa jest naprawdę oryginalne, łącząc eleganckie linie i wyrafinowane wykończenia, tworząc proste i ponadczasowe wnętrze”.

Wyśmienita estetyka w połączeniu z ekskluzywnymi materiałami. Jedną z cech wyróżniających TREP + jest ciągłe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. To właśnie podczas tych poszukiwań firma odkryła nasze lakiery, wybierając dla drzwi LUCE nawierzchnię S-MATT o wyrafinowanym ultra-matowym efekcie w różnych kolorach. Jest to produkt odporny na pozostawianie odcisków palców, odporny na zarysowania, o właściwościach samo naprawczych. Innowacja ma postać lakieru wodorozcieńczalnego, co oznacza wyjątkowo niską emisję LZO (Lotnych Związków Organicznych), gwarantując zdrowsze środowisko.

S-MATT wkrótce pojawi się na innym modelu drzwi z TREP+. Będzie to nowy projekt, którego autorem jest Monica Armani, gdzie trójwymiarowy charakter projektu doskonale współgra z głęboko matowym wykończeniem.

Tam gdzie innowacja spotyka się z wyrafinowaną estetyką, dzieją się rzeczy wyjątkowe.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info