Case Study

Liberi tutti! Meble dziecięce i lakiery bio.

Tu opowiemy wam historię Cristiny i Liberi tutti!, firmy, która produkuje meble dziecięce inspirowane założeniami pedagogiki Montessori. Poznaj je razem z nami!


Mam na imię Cristina, jestem architektem i matką bliźniąt, zakochaną  w pedagogice Montessori, od momentu, gdy w poszukiwaniu alternatywy dla tradycyjnego nauczania zetknęłam się z tekstami Marii Montessori.

Tu znajdziesz firmę Cristiny, przedsiębiorczej kobiety, której udało się przekształcić swoją pasję w firmę produkującą meble dla dzieci. Firmę, która wybrała nasze  wodorozcieńczalne lakiery bio.

 

Wolni i samodzielni

Firma Cristiny nazywa się Liberi tutti! [Wolność bez ograniczeń!] i od 2018 produkuje ręcznie wykonywane meble inspirowane założeniami pedagogiki Montessori. Meble zaprojektowane przez Cristinę są przyjazne dla dzieci, zaprojektowane tak, aby stworzyć środowisko, w którym maluchy mogą swobodnie eksplorować, uczyć się i usamodzielniać. Aby zrozumieć wartość tego projektu, należy wspomnieć o spostrzeżeniu Marii Montessori, które było inspiracją dla Cristiny i jej firmy. Od tego wszystko się zaczęło.

„Kiedy więc mówimy o wolności małego dziecka, nie mamy na myśli nieuporządkowanych czynności zewnętrznych, które dzieci pozostawione same sobie mogłyby wykonywać jako ujście bezcelowych działań, ale dajemy temu słowu głębokie poczucie uwolnienia życia od ograniczeń, które uniemożliwiają normalny rozwój”.

Meble Liberi Tutti! w pełni podzielają to stwierdzenie: są to meble zaprojektowane po to, aby stymulować wolność i samodzielność dziecka. Meble, które czynią dziecko panem swojej przestrzeni, ponieważ eliminują wszystko, co może być dla niego przeszkodą, a tym samym umożliwiają mu wykonywanie tych małych, ale wielkich codziennych czynności, które pomagają mu się rozwijać.

Aby to lepiej zrozumieć, podamy dwa bardzo konkretne przykłady: dziecko, które w swojej sypialni ma łóżko ze ściankami bocznymi, nie może samodzielnie iść spać - jest całkowicie zależne od rodziców. Jeśli zastąpimy je łóżkiem GNOMO, dziecko może zacząć samodzielnie decydować o sobie: będzie mogło samo wchodzić i schodzić z niskiego łóżka, bez poczucia wyobcowania w zamkniętej przestrzeni, i będzie mogło to zrobić w sposób całkowicie bezpieczny.

To samo dotyczy regałów: system regałów GENIETTO ma taką wysokość, że dzieci mogą samodzielnie wziąć z nich to, co chcą, bez wzywania pomocy osoby dorosłej.

Ale teraz porozmawiajmy o materiałach wybranych przez Liberi Tutti!, ponieważ tutaj właśnie wchodzą w grę nasze wodorozcieńczalne lakiery bio.

 

Wolne od szkodliwych substancji

Meble zaprojektowane przez Cristinę są wytwarzane przez zaufanych stolarzy, którzy używają wyłącznie certyfikowanych materiałów wysokiej jakości. Meble wykonane są ze sklejki brzozowej, materiału pięknego i bardzo wytrzymałego, charakteryzującego się jasnym i wesołym miodowym kolorem.

Do wykończenia mebli, Cristina wybrała naszą linię wodorozcieńczalnych lakierów ICA bio, sklasyfikowanych jako A + w teście emisji w pomieszczeniach, a zatem „wolnych” od szkodliwych substancji. Są to lakiery produkowane z nietoksycznych i ekologicznych surowców odnawialnych, pochodzących z substancji roślinnych, są bardzo odporne na plamy i nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów, które mogłyby przeszkadzać dzieciom. Co więcej, nasze laboratorium Performance Lab przetestowało próbkę Liberi tutti! potwierdzając przestrzeganie wartości granicznych emisji w pomieszczeniach określonych przez normę ISO 16000-9:2006.

Firma Liberi Tutti! zadbała o każdy szczegół swojego projektu, aby umożliwić dzieciom eksplorowanie otaczających je przestrzeni w sposób samodzielny i w pełni bezpieczny. Krótko mówiąc: bez ograniczeń!

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info