Case Study

Lago Interior Life

Abecadło urządzania przestrzeni, w których spędzasz życie.


Firmie LAGO, założonej jako zakład rzemieślniczy, udało się wykreować własną, precyzyjną tożsamość i stać się znakiem innowacyjności na włoskiej scenie projektowej. Firma zarządzana od 2006 roku przez Daniele Lago, silnie zorientowana na design, stała się jednym z najciekawszych odkryć ostatnich lat.

Rozszerzona wizja designu jako dziedziny, która tworzy sens, a nie tylko produkty, umożliwiająca wprowadzenie innowacji w całym łańcuchu dostaw, pozwoliła uznać LAGO za firmę awangardową, potrafiącą proponować nowe wizje i modele mieszkania. Bardziej niż produkty, firma projektuje abecadła i wzywa użytkownika końcowego do korzystania z nich, tworząc partycypacyjny, oddolny projekt, wzbogacony o energię pochodzącą od konsumenta.

LAGO stawia sobie za cel stworzenie z projektu narzędzia transformacji społecznej, aby kreować środowiska, które będą współgrać z zamieszkującymi je osobami. Prawdziwym dowodem na powzięcie tego zamiaru jest stworzenie sieci miejsc i ludzi, LAGO DESIGN NETWORK, w której projekt LAGO poprawia odbiór miejsc takich jak sklepy, domy, biura, muzea, restauracje i hotele, tworząc nowe relacje i możliwości dla biznesu. Wszystkie te miejsca są połączone ze sobą potężnym profilem internetowym firmy, która ma na Facebooku ponad milion fanów.

Do lakierowania kryjącego swoich produktów firma LAGO stosuje lakiery wodorozcieńczalne ICA, zapobiegając emisji lotnych substancji organicznych szkodliwych dla środowiska.

Firma skupia uwagę na bardzo ważnym temacie dla przyszłości naszej planety: ekologii. Właśnie dlatego wybrała ICA. Jej produkty łączą w sobie innowacyjność, wysoką jakość i mały wpływ na środowisko.

Firma LAGO dba o planetę, na której żyjemy i po raz pierwszy wykonała projekt w sposób bardziej świadomy, włączając do realizacji produktu parametry środowiskowe. W tym celu skorzystała z metodologii LCA (skrót od Life Cycle Assessment - ocena cyklu życia), narzędzia, które pozwala na ilościową ocenę wpływu produktu / usługi na środowisko w całym cyklu życia, od wyboru surowców do utylizacji produktu.

Dzięki różnorodności i niezwykłym możliwościom personalizacji bejc ICA, paleta kolorów lakierów kryjących LAGO w ciągu lat podążała za modą, co umożliwiało łatwe nadanie indywidualnych cech kultowym produktom firmy, takim jak szafa N.O.W oraz stół i biblioteka Air.

Kolorystyczne zaskoczenie rozświetla poszczególne powierzchnie pojemników LAGO i nadaje kompozycji więcej głębi, przełamując i ożywiając rytm tradycyjnych kształtów. Bryły przyjmują nową siłę wyrazu, tworząc grę odcieni we wgłębieniach i na różnych grubościach. Ponadto precyzyjne wykonanie i staranna obróbka krawędzi pod kątem 45° podkreślają różnorodność wykończeń dzięki wyjątkowej jakości detali.

Kolory ICA okrywają drewniane i szklane powierzchnie LAGO tworząc nieskończone rozwiązania dla każdego stylu i marzenia, dostosowując się do każdego otoczenia, strojąc na miarę wszystkie obszary domu, komponując idealne zestawienia z każdym tworzącym je elementem.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us