MOOD BOARD

Kolor roku 2020

Kolor 2020? Pantone wybiera Classic Blue

 

Zaufanie, pogoda ducha, spokój. Oto uczucia przekazywane przez Classic Blue, wybrany kolorem roku przez Pantone Color Institute. Ponieważ w 2020 r. będziemy go często widywać, chcielibyśmy go przybliżyć w tym artykule. Nasz zespół specjalizujący się w badaniu kolorów stworzył już odcień Classic Blue i wybrał najlepsze połączenia z innymi kolorami. Tu opowiadamy o wszystkim i wszystko pokazujemy.

Classic Blue, jak niebo i morze
Od ponad 20 lat eksperci Pantone Color Institute, oddziału handlowego Pantone, wybierają kolor roku, kolor, który będzie miał wpływ na świat mody, designu, mebli, grafiki. Wybór tego koloru następuje przez wsłuchanie się w trendy pojawiające się w społeczeństwie. W tym roku uwidoczniła się silna i wyraźna potrzeba koloru, który niósłby poczucie zaufania, spokoju i pogody ducha, który skłaniałby do racjonalnego myślenia, koncentracji i wyrazistości. Potwierdza to Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute.

"Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i nadziei. Pantone 19-4052, Classic Blue, mocny odcień niebieskiego, na którym zawsze możemy polegać, przekazuje właśnie to poczucie stałości i pewności siebie”.

Classic Blue, najpiękniejsze połączenia
Jak zwykle, nie traciliśmy czasu: nasz zespół stworzył linię lakierów w odcieniu Classic Blue (P52020). Są dostępne w różnych rodzajach nawierzchni: od nieprzezroczystych o bardzo wysokich parametrach eksploatacyjnych, po błyszczące. Zestawienia? Nasi specjaliści od kolorów wybrali kilka, przedstawiamy je poniżej.

We wnętrzu można trzymać się tej samej gamy, łącząc mniej lub bardziej intensywne odcienie niebieskiego/błękitnego, lub postawić na klasyczne połączenie z szarością, beżem lub też - bardziej romantycznie - z kolorem łososiowym. Uwielbiamy także połączenie Classic Blue z jasnym lub lakierowanym na niebiesko drewnem, na którym wyraźnie widoczne jest naturalne usłojenie.

Odkryj teraz nowe kolory, efekty i połączenia

Mamy nadzieję, że przekazaliśmy kilka użytecznych pomysłów na wprowadzenie ciszy i spokoju do waszych pokoi.

Chcesz lepiej poznać nasze produkty?
Napisz do nas!

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us