Case Study

Florense, nagrodzony efekt stali.

Znana brazylijska marka designerska Florense wygrała nagrodę magazynu „Casa Vogue Design” przedstawiając kuchnię wykonaną z wykorzystaniem efektu utlenionej stali firmy ICA Group.


Miejska dusza, nowoczesny styl i bardzo wyrazisty efekt imitacji materii. Z mariażu kuchni Oxidado Niquel z linią lakierów Urban Matter powstaje efekt nowoczesny i wyrafinowany, realistyczny i niedoskonały.
Florense czyni z ​​jakości swoją misję i decyduje się na proces rzemieślniczy, dzięki któremu każdy model jest unikatowy, ponieważ został poddany ręcznej obróbce. Stanowi ona wartość dodaną dla prestiżowego produktu, który zaspokaja popyt na meble wysokiej klasy, oferujące oryginalne rozwiązania wizualne, kompletnie różne od dotychczas dostępnych na rynku.  
Nawierzchnia z utlenionej stali jest głównym trendem 2017.

Grupa ICA jest dumna, że jej produkty mogły przyczynić się do wielkiego sukcesu Florense, dzięki współpracy z brazylijską firmą Tecbril - dystrybutorem lakierów ICA w Brazylii.
„Strategia Tecbril polega na zaoferowaniu rynkowi brazylijskiemu innowacyjnych rozwiązań o wysokiej jakości do lakierowania drewna, mebli, szkła i tworzyw sztucznych. Produkty ICA leżą u podstaw sukcesu odniesionego przez Florense dzięki zastosowaniu nawierzchni Oxidado Niquel, co potwierdza fakt, że część rynku brazylijskiego jest gotowa do przyjęcia rozwiązań o wysokiej jakości i zgodnych z modą, zapoczątkowanych przez ICA Solutions Group„ wyjaśnia Claudio Barbosa, dyrektor Tecbril.
 
„Florense chce być w czołówce graczy rynkowych dzięki stosowaniu innowacyjnych produktów, spełniających wymagania funkcjonalności i zapewniających idealne wykończenie. W ICA znaleźliśmy nawierzchnię Oxidado. To nowatorska propozycja, która wpisuje się w filozofię Florense także w odniesieniu do wyrobów rzemieślniczych, wysoce zindywidualizowanych i fachowo wykonanych ręcznie”. Paulo Corradi - CEO Florense 

FLORENSE | MISJA

Od zawsze zorientowana na innowacje, Florense od ponad 60 lat działa w branży meblarskiej, wykonując najwyższej klasy produkty dla domu, biura, klientów branżowych i obiektów mieszkaniowych.
Od momentu swojego powstania w 1953 roku, firma stale inwestuje w technologie i wzornictwo, w pełnej zgodności z kodeksem etyki i wymaganiami swoich klientów. Był to pierwszy w Ameryce Łacińskiej producent mebli, który otrzymał w 2001 roku międzynarodowy certyfikat ISO 14001. Firma faktycznie prowadzi prawidłowe zarządzanie wszystkimi działaniami, które mogą mieć znaczący wpływ na środowisko, począwszy od korzystania z ekskluzywnych gatunków drewna z certyfikatem FSC i zaopatrywania się w nawierzchnie przyjazne dla środowiska.
Serwis techniczny i logistyka to kolejne aspekty niezbędne w firmie świadczącej wysoki standard obsługi klienta.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

 

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info