Case Study

Bio rewolucja Cortevesio

Naprawdę wyjątkowy „case”: znacznie więcej niż tylko lakierowanie


Roberto Cortevesio lakieruje w Piemoncie, w Guarene w prowincji Cuneo, drewniane drzwi i okna, które Klienci z przekonaniem powierzają jego firmie Verniciatura Cortevesio od prawie pół wieku.

Jego zasada: zamiłowanie do innowacji
Roberto traktuje okna swoich klientów, jakby były oknami jego własnego domu. Zasadą jego życia zawodowego jest zamiłowanie do wszystkiego, co nowatorskie, zarówno jeśli chodzi o maszyny (przykładem jest tu zrobotyzowane lakierowanie automatyczne z, nieczęsto spotykanym w branży, systemem najnowszej generacji, przeznaczonym do wykonania ostatniej warstwy kryjącej nawierzchni lakierniczej i cykli specjalnych: niepoddających się standaryzacji), jak i stosowanie zaawansowanych technicznie lakierów, lakierów przyszłości, przyszłości, która w firmie Cortevesio już jest teraźniejszością. Pasja właściciela, połączona z niezwykłym podejściem do partnerstwa, jest tak naturalna, tak spontaniczna, rzec można „fizjologiczna”, że prawie mu uniemożliwia przyjęcie do wiadomości, że odgrywa rolę „współbohatera” wobec swoich klientów i producenta lakierów, którego dział Badań i Rozwoju potrafi docenić najbardziej niezwykłe wyniki, między innymi dzięki wkładowi Antonio Luny, Inżyniera Sprzedaży Technicznej i Rinaldo Guagnoni, Dyrektora Sprzedaży Grupy ICA, którzy udzielają nieustannego wsparcia przy określaniu cykli lakierniczych. Obaj doskonale wiedzą, że o ile rola produktów lakierniczych jest fundamentalna, to równie ważny dla osiągnięcia końcowej doskonałości, jest proces ich aplikacji, obejmujący, ogólnie rzecz ujmując, etapy nakładania filmu, suszenia i szlifowania.

Mądry podwykonawca, ale przede wszystkim znaczący przedsiębiorca
Należy poczynić pewne spostrzeżenie: Roberto Cortevesio podejmuje także decyzje, które nie są wymagane przez jego klientów; decyzje potwierdzające jego silną potrzebę bycia outsiderem.

Lakiery Arborea Bio 
Są najnowszym innowacyjnym wyborem Roberto Cortevesio, zdeterminowanego, aby rozszerzyć ich stosowanie na całe spektrum działalności lakierniczej. Trudno sobie wyobrazić, że mogłyby mu „wystarczyć” „normalne”, choć doskonałe, lakiery wodne ICA... Lakiery Arborea Bio są wytwarzane w innowacyjnych procesach rafinacji  „odpadowych” substancji roślinnych (i nie jest to określenie negatywne, w tym przypadku podkreśla skuteczność procesu), z materiałów odnawialnych, nieprzedstawiających wartości jako żywność dla ludzi (mamy więc także odwołanie do gospodarki obiegu zamkniętego), które zapewniają, oprócz możliwości obróbki przemysłowej, twardości, odporności na działanie czynników chemicznych i na światło, także wyjątkową niezawodność.

Wybór prawdziwie EKOLOGICZNY, który w 2019 umożliwi firmie Verniciatura Cortevesio ograniczenie CO2 o 55 000 kg, które są równoznaczne z przejechaniem samochodem 464 000 km!

Hołd dla „starego dobrego drewna”
Na konferencji, której współorganizatorem był Roberto Cortevesio, piemoncki przedsiębiorca wykonał również bardzo skuteczny ruch marketingowy: rynkowi okien i drzwi drewnianych (swojemu „rynkowi autorskiemu”) nadał wartość; znaczenie wykraczające poza zwykłą nieproduktywną konkurencję z aluminium i PCV, przedstawiając z pełnym zaangażowaniem różnicę, która jest i zawsze będzie zauważalna, między produktem wytwarzanym ręcznie (nawet z wykorzystaniem innowacji dostępnych dzięki obecnym technologiom), a produktem, z pewnością dobrym, ale będącym owocem seryjnej produkcji przemysłowej, masowej, która choćby chciała, nie pozostawia miejsca na wartość dodaną w postaci innowacji osobistych i personalizacji.

Pierwsza miłość
To nie ten przypadek, kiedy użytkownik okna, na przykład wykonanego z PCV, prosi o jego polakierowanie i „upodobnienie do drewna”. Żądanie zrozumiałe, ale będące poszukiwaniem usprawiedliwienia, wiele mówiące o ponadczasowej sympatii do najczęściej na świecie używanego materiału, który Roberto Cortevesio otacza niezwykłą dbałością, pełną pasji opieką i którego wartość potrafi docenić w każdym calu.

Dziękujemy Roberto Cortevesio: pokazujesz nam, w jaki sposób działalność usługowa może stać się misją.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us