Case Study

AREALEGNO

Nasza teraźniejszość to lepsza przyszłość


Młoda i dynamiczna firma Area Legno powstała w 1997 roku w oparciu o znaną już Abruzzo Legnami specjalizującą się w użyciu drewna klejonego do budowy domów, dachów i konstrukcji ; z czterdziestoletnim doświadczeniem w produkcji i zarządzaniu można ją zaliczyć do liderów w swojej branży. Firma skutecznie łączy ze sobą tradycyjne rzemiosło z innowacją technologiczną, posiada nowoczesne instalacje produkcyjne o powierzchni 20.000 m² w Città Sant'Angelo (PE) , gdzie jest ważnym punktem odniesienia na rynku drewnianych ekologicznych konstrukcji.
Area Legno to synonim profesjonalizmu, pasji i wiedzy. Ciągłe poszukiwanie najlepszych materiałów i najnowocześniejszych maszyn zapewnia tej firmie najwyższe standardy jakości produkcji.
Jej praktyczne i korzystne rozwiązania są owocem zaangażowania, intuicji, eksperymentów i doświadczenia w dziedzinie drewna klejonego i przyczyniają się do rozwoju bioarchitektury.
Ponieważ drewno wykorzystywane jest w nim jako podstawowy budulec, ten rodzaj projektowania odpowiada autentycznemu i naturalnemu stylowi życia.
Środowisko jest protagonistą każdego projektu, a poszanowanie przyrody jest zasadniczym elementem filozofii firmy, która rozwija się w duchu innowacyjności, postępu i odpowiedzialności.
Firma działa na terenie całych Włoch. Zespół doświadczonych specjalistów jest do dyspozycji klientów, oferując im kompletne i indywidualne usługi będące odpowiedzią na wszelkie ich potrzeby. Dział techniczny, w którego skład wchodzą architekci, inżynierowie i geodeci, analizuje projekty i określa najbardziej odpowiednie rozwiązania. Zakład posiada odrębny obszar, w którym są analizowane prototypy, a ich realizacja jest gwarantowana przez najnowszą technologię i przez doświadczonych operatorów. Za realizację budowy są odpowiedzialni wysoce wyspecjalizowani cieśle, których fachowość zapewnia najlepsze efekty i pełną satysfakcję klientów.
Lakiery do stolarki zewnętrznej firmy ICA gwarantują pełną ochronę drewna. Są to wodorozcieńczalne impregnaty i produkty ogniotrwałe przeznaczone do belek i oblicówek dostępne w wersji białej odpornej na żółknięcie lub w wersji barwionej. Produkty te można nakładać jednowarstwowo lub przemalowane nawierzchnią do stolarki zewnętrznej.
Współpraca pomiędzy tymi dwoma firmami umożliwiła realizację różnych rodzajów konstrukcji: od domów prywatnych i placówek szkolnych – takich jak na przykład przedszkole im. Giulii Carnevale w miejscowości Onna (AQ) i Paliano (RM) – do hoteli i restauracji – takich jak lokal „Focolare di Bacco” w miejscowości Roseto degli Abruzzi (TE) i „Hotel Crystal” w Giulianova (TE) – a także struktur sportowych – takich jak hala treningowa dla Piłkarskiej Reprezentacji Narodowej w Coverciano (FI) i wiele, wiele innych.
Area Legno uważana jest w swojej branży za firmę bardzo kompetentną, co potwierdzone jest świetną opinią, jaką cieszy się u swoich wieloletnich klientów.
W 2011 roku Area Legno otworzyła nowy zakład wyposażony w najnowocześniejszą technologię. Dzięki temu firma posiada wysoką zdolność produkcyjną, zapewnia najlepszą jakość, krótki czas realizacji, a mając do dyspozycji najnowocześniejsze maszyny oferuje swoim klientom zarówno usługi konstrukcyjne, jak i konsultacyjne.
Absolutna niezawodność realizacji, jaką gwarantuje od lat Area Legno jest wynikiem rygorystycznych kontroli na wszystkich etapach prac, od projektu do instalacji, poprzez produkcję oraz ulepszenie procesów produkcyjnych. Dzięki temu firma może zmniejszyć koszty, a przede wszystkim jest zawsze w stanie zrealizować potrzeby klientów.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

 

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info