Case Study

Accademia del Mobile

Ochrona środowiska dzięki farbom na bazie wody.


Accademia del Mobile jest firmą o wieloletniej tradycji, której początek sięga odległego roku 1793. Jest marką będącą symbolem jakości oraz sekretów kunsztu stolarstwa artystycznego, akademią drewna, która od 200 lat jest wzorem tradycji meblarstwa artystycznego.
Firma jest obecnie stałym punktem odniesienia dla producentów mebli z litego drewna: materiału żywego, naturalnego, niewytwarzającego szkodliwych emisji.
Lite drewno jest materiałem zawsze aktualnym i dzięki temu dobrze sprawdza się jako element wyposażenia różnych stylów: minimalistycznego, klasycznego lub współczesnego.
Wszystkie kolekcje składają się z mebli o wysokim walorze zarówno pod względem formy jak i użytego materiału, zaprojektowanymi we wszelakich stylach. Accademia del Mobile uczyniła z litego drewna prawdziwą markę. Dzięki temu możemy dzisiaj stwierdzić, że “kto szuka litego drewna, znajduje Akademię Mebla”.
 
CELE
-Stworzyć produkt nieszkodliwy, dzięki zastosowaniu farb na bazie wody.
- Uwaga poświęcona problematyce zrównoważonego rozwoju oraz ochronie środowiska.
 
Podejście
Accademia del Mobile  w fazie planowania oraz produkcji swoich artykułów postawiła sobie za cel: solidność, jakość konstrukcyjną oraz bezkompromisową pracę nad estetyką. Postanowiono używać jedynie litego drewna, nie zapominając nigdy o dwóch głównych zasadach: ochronie zdrowia i równowadze środowiskowej.
Współpraca z  ICA pozwoliła na zachowanie maksymalnej wierności i konsekwencji w realizacji tych głównych postulatów, a wybór użycia produktów do lakierowania wyłącznie na bazie wody – jak się okazało – był trafną decyzją. Po długim okresie doskonalenia oraz rozwoju, ICA oraz Accademia del Mobile, łącząc swoje umiejętności, zdołały osiągnąć postawiony cel, który polegał na stworzeniu produktu zdrowego oraz naturalnego, a równocześnie o bardzo atrakcyjnym wyglądzie.

“Dzięki współpracy z ICA byliśmy w stanie zrealizować wszystkie wykończenia naszych nowoczesnych kolekcji przy użyciu pełnego cyklu lakierowania produktami wodnymi, zarówno te malowane jak i takie wykańczane laką. Ponadto udało nam się wyprzedzić konkurencję na całym świecie, ponieważ jako pierwsi byliśmy w stanie wykonać -  w naszej kolekcji Bellagio - klasyczne wykończenie mebla typu Gommalacca (Szelak), stosując pełny cykl lakierowania produktami wodnymi. Rezultat zaskoczył wszystkich klientów zarówno ze względu na wyjątkową estetykę jak i na uwagę poświęconą stworzeniu produktu nieszkodliwego dla zdrowia oraz przyjaznego środowisku.” Matteo Rossi - Prezes Zarządu firmy Accademia del Mobile
 
 

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info