Case Study

Cocò&Design, drewniane mebelki dla dzieci pokryte lakierami bio

Chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć piękną historię. Historię, która nawet jeśli cofniemy się do świata dzieciństwa, nie zaczyna się od „dawno, dawno temu”, ale od „tu i teraz”.


Opowiemy Wam o Cocò&Design , toskańskiej firmie, która produkuje ekologiczne meble do pokoików dziecięcych, i która używa naszych lakierów wodorozcieńczalnych bio. Współpracę z Cocò&Design nawiązaliśmy natychmiast. Powód jest prosty: podzielamy wizję mniej zanieczyszczonej planety, zdrowszego i bezpieczniejszego środowiska domowego dla nas i dla naszych dzieci. Tutaj opowiemy trochę więcej o Cocò&Design.

 

Przedstawiamy Państwu Cocò&Design

W nie tak bardzo odległym 2014 roku, architekt Roberta Galantino wymyśla swoją firmę: Cocò&Design, produkującą linię ekologicznych mebli dla najmłodszych dzieci zgodnych z teorią Montessori. Projekt jest ambitny, Roberta i jej zespół chcą używać wyłącznie naturalnych materiałów, które nie mają wpływu na środowisko i które zapewniają dzieciom zdrowsze pokoiki, ponieważ są wolne od szkodliwych substancji. Wynik? „Bio-rewolucja”!

 

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób ten projekt stał się możliwy do zrealizowania, przyjrzyjmy się bliżej materiałom, które firma wybrała do swoich mebli.

 

Lakiery wodorozcieńczalne bio i sklejka topolowa 0% formaldehydu

Meble Cocò & Design wykonane są ze sklejki topolowej kategorii 1, odpornego, trwałego i całkowicie naturalnego materiału. Sklejka powstaje z zastosowaniem nowego systemu klejenia, na bazie soi, całkowicie nietoksycznego. Dzięki tej innowacji, jakość powietrza, którym oddychamy w sypialniach znacznie się poprawia, ponieważ następuje całkowite wyeliminowanie emisji formaldehydu.

 

Jak już wspomniano, firma zdecydowała się na użycie wodorozcieńczalnych lakierów bio do drewna. Lakiery Iridea Bio powstają z nietoksycznych i ekologicznych surowców odnawialnych, pochodzących z odpadów roślinnych. Również faza produkcji ma charakter zrównoważony, ze względu na redukcję emisji dwutlenku węgla i lotnych związków organicznych. Nie tylko: nasze lakiery do mebli nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów i są bardzo odporne na plamy. Krótko mówiąc, są naprawdę idealne dla dzieci.

 

Design: meble, które są również zabawkami

Zaprojektowanie i wykonanie mebla w Cocò & Design przypomina zabawę. Stajemy na miejscu dziecka i myślimy, co mogłoby mu się spodobać. I w oparciu o ten pomysł projektujemy nasze produkty.

 

Jak mówi nam Roberta Galantino, projekty mebli są w całości inspirowane zabawą. Meble Cocò & Design można składać i rozkładać, niczym cegiełki z zabawki konstrukcyjnej. Sercem mebli jest „szczęśliwy panel”, panel modułowy, który dzięki zatrzaskom można składać i rozkładać w nieskończonej liczbie kombinacji. Meble nie są zatem „nieruchomościami”, zostały zaprojektowane tak, aby dopasowywać się do rozwoju dzieci i potrzeb rodziców. Spójrz na łóżko Nanni i na wieżę Maso: oba meble rosną razem z dziećmi.

 

Skoro rozmawialiśmy o lakierach i mówimy o projektowaniu, nie możemy nie wspomnieć o kolorach mebli, które są podstawowym elementem koncepcji. Jak widać, dominują delikatne i relaksujące pastelowe odcienie, nawiązujące do świata przyrody.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us