6 listopada 2023 - Nowości

ICA: nasze zaangażowanie społeczne dla regionu

Rozwój ICA Group zawsze szedł w parze ze wzrostem naszego zaangażowania społecznego. Oto niektóre inicjatywy, które wsparliśmy w ostatnich latach.


Rośniemy. Jednocześnie rośnie nasze zaangażowanie społeczne w regionie.

W ostatnich latach zrobiliśmy wiele, aby wesprzeć społeczność, której część stanowimy od urodzenia. Dorastaliśmy razem i nadal będziemy wspólnie się rozwijać. 

Ci, którzy prowadzą własny biznes, nie pracują tylko dla własnej firmy, ale działają na rzecz całego regionu i lokalnej społeczności. Nasza małą ojczyzną jest prowincja Macerata. To tam powstała i rozwinęła się ICA Group.

Ramię w ramię z rozwojem naszej grupy wzrosło także nasze zaangażowanie w inicjatywy lokalne (i nie tylko). Począwszy od promocji zdrowego stylu życia i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, po współpracę ze stowarzyszeniami kulturalnymi i sportowymi.

Z pasją wspieramy fundację AIRC zajmującą się badaniami nad zwalczaniem raka, stowarzyszenie Anffas, które wspiera i troszczy się o rodziny niepełnosprawne, Włoską Ligę Mukowiscydozy Regionu Marche (LIFC), czy wreszcie instytucję wspierająca mobilność osób niepełnosprawnych (il Progetto Mobilità Garantita - PMG) w Civitanova Marche.

Wspieraliśmy także organizacje i stowarzyszenia organizujące wydarzenia sportowe, takie jak stowarzyszenie paraolimpijczyków Anthropos, klub sportowy ASD Sordi Citanò, półmaraton Stracivitanova czy profesjonalną drużynę siatkówki mężczyzn Lube Volley.

Przekazujemy nasze produkty charytatywnie na projekty edukacyjne, realizowane wspólnie ze szkołami i parafiami. Otwieramy drzwi naszej siedziby dla studentów i regularnie współpracujemy z uczelniami przy projektach szkoleniowych i badawczych dzięki ICA Academy.

Zainwestowaliśmy w prace rewitalizacyjne w naszym mieście. Na przykład współpracowaliśmy z lokalnym artystą z Civitanova Marche przy projekcie „Vedo a colori”, mającym na celu rewitalizację urbanistyczną terenów portowych poprzez sztukę uliczną. Czynimy tak, ponieważ jesteśmy przekonani, że wspieranie kultury i sztuki powinno stanowić integralną część prowadzenia działalności gospodarczej. Po raz kolejny postawiliśmy hotele dla owadów, tworząc w ten sposób w naszym mieście „obszar zrównoważonego rozwoju”. Ma on na celu podnoszenie świadomości na temat ochrony lokalnych zasobów i zachowania równowagi w przyrodzie, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży (ale nie tylko).

Uczestniczyliśmy w wielu inicjatywach społecznych, w które naprawdę mocno się zaangażowaliśmy. W 2016 roku pomogliśmy mieszkańcom Maceraty dotkniętym trzęsieniem ziemi i przekazaliśmy gminie Fiastra 100.000 €. Natomiast w 2020 roku, w środku sytuacji kryzysowej związanej z pandemią COVID, wyprodukowaliśmy i zaopatrzyliśmy gminę Civitanova Marche w żele i spraye dezynfekcyjne, które zostały rozesłane do Zielonego Krzyża, służb porządkowych i placówek opieki zdrowotnej.

To zaangażowanie jest dla nas powodem do dumy: będziemy nadal rozwijać się wraz z naszym regionem. Naszym celem jest wspólne budowanie lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości dla nas wszystkich.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us