12 października 2022 - Nowości

ICA Group podpisuje umowę z Sherwin-Williams


Jak Państwo wiedzą, w ciągu 51 lat naszej działalności, dzięki wizji rodziny Paniccia, staliśmy się światowym liderem w produkcji wysokiej jakości powłok przemysłowych do drewna.

Znakomite wyniki finansowe i obroty w wysokości ponad 150 mln euro w 2021 r., w połączeniu z międzynarodową popularnością marki ICA, będącej na całym świecie synonimem jakości, profesjonalizmu i zrównoważonych badań, wzbudziły zainteresowanie największych globalnych graczy w branży.

Mając na celu zagwarantowanie ciągłości planów rozwoju firmy, niezależności marki oraz poziomu zatrudnienia, podpisaliśmy umowę sprzedaży udziałów z The Sherwin-Williams Company, będącej globalnym punktem odniesienia w sektorze lakierów, z rozbudowaną obecnością na rynku międzynarodowym i 156-letnią historią innowacji. Firma z siedzibą w Cleveland w stanie Ohio (Stany Zjednoczone) generuje przychody w wysokości ponad 19 miliardów dolarów i zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie. Zamknięcie transakcji ma nastąpić do końca 2022 r., po uzyskaniu wszystkich zezwoleń organów regulacyjnych.

Strategią Sherwin-Williams jest uczynienie z naszej firmy światowego centrum doskonałości w sektorze powłok do drewna, kierującego badaniami i rozwojem najnowocześniejszych produktów, przy zachowaniu wartości, które zawsze nas wyróżniały: troski o klienta, innowacyjności, zrównoważonego rozwoju i dbałości o zasoby ludzkie.

Oznacza to utrzymanie naszego aktualnego kierownictwa oraz kontynuację wszystkich usług objętych nazwą ICA Innovation Camp: ICA Lab — laboratorium badawczo–rozwojowego; LifeLab — centrum kreatywności i technologii dostępnego dla klientów; ICA Academy — akredytowanej instytucji szkolenia zawodowego; Performance Lab — akredytowanego laboratorium badań chemiczno-fizycznych.

Sherwin-Williams zaplanowała znaczące inwestycje, mające na celu międzynarodowy rozwój naszych lakierów made in Italy. Nasze marki zachowają swoją silną pozycję na rynku i nadal będą wyróżnikiem produktów wysokiej jakości oraz maksymalnego poszanowania środowiska naturalnego.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us