6 sierpnia 2021 - Nowości

Hotel dla owadów w imię zrównoważonego rozwoju

Stworzyliśmy przytulne schronienie, aby otoczyć opieką owady, które są pożyteczne dla naszego ekosystemu, ale także po to, żeby edukować przyszłe pokolenia.


Na świecie występuje ponad 20 tysięcy gatunków pszczół, ale ich dobrostan jest zagrożony przez działalność człowieka (stosowanie pestycydów) i zmiany klimatyczne. Te maleńkie bardzo ważne stworzenia zapylające, odgrywają istotną rolę w równowadze ekosystemu, która jest niezbędna dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka.

Celem inicjatywy jest zapewnienie społeczeństwu „przestrzeni zrównoważonego rozwoju”, która podniesie świadomość przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży, ale jest to również cenny sposób na ochronę lokalnych zasobów i pomoc Matce Naturze w robieniu tego, co robi najlepiej.

Hotel dla owadów, położony przy ścieżce rowerowej parku Castellaro w Civitanova Marche, został utworzony dzięki doskonałemu doradztwu naukowemu Hort, byłego spin-off Wydziału Rolnictwa Politechniki Uniwersytetu Marche. Posiada trzy tablice edukacyjne zawierające fascynujące fakty na temat małych lokatorów tego zabawnego hotelu oraz spojrzenie na lokalną faunę i florę. Zobaczycie tam pięć uroczych szkiców - obrysów owadów wykonanych z kolorowego drewna pokrytego serią Arborea BIO (powłoki na powierzchnie zewnętrzne wykonane z materiałów ze źródeł odnawialnych). Dodają scenerii odrobiny fantazji i wizualnie intrygują pośród radosnej celebracji różnorodności biologicznej.

Absolutnie pierwszy raz w naszej okolicy realizowany jest tak oryginalny projekt! Ma na celu dotarcie do dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza ze szkół podstawowych, ale w zasadzie jest to uniwersalny temat, który powinien zainteresować wszystkie grupy wiekowe. Zorganizujemy dwadzieścia specjalnych lekcji w klasach trwających po dwie godziny – jedna sesja, gdzie wykwalifikowany agronom poprowadzi dzieci w ekscytującą podróż odkrywczą do małego świata pszczół, motyli i innych małych „bohaterów”, którzy chronią świat, a których znamy i kochamy.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us