1 września 2017 - Nowości

ICA Group wśród giełdowych pereł

Przedsiębiorstwo o intensywnym wzroście


ICA Group znalazła się wśród 31 włoskich przedsiębiorstw przyjętych ostatnio do programu ELITE, przeznaczonego dla firm o dużym potencjale wzrostu i w środę 3 maja 2017 została zaprezentowana całemu finansowemu światu, krajowym i międzynarodowym mediom oraz instytucjom w siedzibie Włoskiej Giełdy Papierów Wartościowych na Piazza degli Affari 6 w Mediolanie.
 
Dzięki programowi ELITE, Włoska Giełda wybiera spółki charakteryzujące się wysokimi wskaźnikami rentowności i stabilności majątkowej a jednocześnie ambitnymi planami rozwoju. Firmy biorące udział w projekcie mogą liczyć na wsparcie w procesie doskonalenia organizacji i przygotowanie do pozyskania finansowania ze źródeł nadzwyczajnych. ICA Group także będzie mogła z nich skorzystać,  zyskując dodatkowe bodźce do ugruntowania inwestycji w innowacje i procesy internacjonalizacji, które będą głównymi motorami przyszłego wzrostu, w coraz większym stopniu skłaniającego się ku zrównoważonemu rozwojowi społecznemu i ochronie środowiska. Ciągły rozwój know-how spójnego z koncepcją ochrony środowiska i ekonomii cyrkularnej będzie miał kluczowe znaczenie dla ekspansji na rynki światowe, stając się jednocześnie wyznacznikiem perspektyw wzrostu wartości spółki.
 
„Po uzyskaniu pewnych informacji na temat realizowanego przez Giełdę Włoską programu Elite, także od firm, które już zaczęły podążać proponowaną ścieżką, zdecydowaliśmy się złożyć wniosek o przyjęcie do programu, uwzględniając kilka możliwych korzyści takich jak: dalsze doskonalenie naszej organizacji i zarządzania, rozbudowa sieci w sektorze finansowym ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu z nowymi firmami / profesjonalistami, co oznacza zwiększenie widzialności naszej firmy dla społeczności finansowej. Ponadto, chociaż na razie tego nie planujemy, spodziewamy się dobrego przygotowania do ewentualnego przyszłego dostępu do alternatywnych narzędzi finansowych, takich jak notowania giełdowe”.
Sandro Paniccia, CEO
 
W wydarzeniu udział wzięli Luciano Cesari (CFO) i Giulio Paniccia (Country Manager), przedstawiając prezentację wideo o istotnym przekazie informacyjnym i emocjonalnym.
 
Program Elite narodził się we Włoszech w celu wspierania rozwoju firm i zbliżenia ich do rynku kapitałowego. Dziś Program obejmuje ponad 552 firm w całej Europie, generujących ponad 42 miliardy euro przychodu i zatrudniających ponad 187 tysięcy pracowników.
Mediolański program Elite wyeksportowano za granicę, najpierw do Londynu (Wielka Brytania), a następnie Elite International zagościła w 26 krajach, w tym Polsce, Chorwacji, Danii, Hiszpanii, Rumunii, Maroku itd., dzięki stworzeniu ciągle rozrastającej się społeczności przedsiębiorców, doradców i inwestorów. Celem było i jest promowanie coraz bardziej ambitnego stylu przedsiębiorczości, który pozwala firmom na przyspieszenie realizacji planów związanych z umiędzynarodowieniem swojej działalności i wykorzystanie możliwości finansowania poprzez dostęp do kapitału globalnego.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us