18 stycznia 2017 - Artykuł specjalny na temat produktów

Impregnaty biobójcze zgodne z rozporządzeniem europejskim

Nowe impregnaty biobójcze na bazie wody i rozpuszczalników, do stolarki okiennej, dachowej i konstrukcji drewnianych, zapobiegające atakom grzybów i korników.


Aby jeszcze lepiej zabezpieczać wyroby z drewna, laboratorium badań i rozwoju ICA Group wprowadziło na rynek nową gamę impregnatów biobójczych, zapobiegających atakom grzybów i korników, na bazie wody i na bazie rozpuszczalników.
 
Impregnat zabezpieczający WOODSAFE na bazie wody oraz impregnat FUN201 na bazie rozpuszczalnika zabezpieczają wyroby narażone na działanie czynników zewnętrznych przed grzybami wywołującymi siniznę drewna, grzybami gnilnymi, owadami drewnożernymi i kornikami.
Nakładane pędzlem, przez zanurzenie lub przez bezpośrednie polewanie surowego drewna mają charakter prewencyjny, czyli zapobiegający zaatakowaniu zdrowego drewna, nie leczniczy.
 
Impregnaty biobójcze ICA Group są zgodne z europejskim rozporządzeniem BPR 528/2012 dotyczącym wprowadzania do obrotu i stosowania produktów biobójczych, używanych do zwalczania organizmów szkodliwych przy zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony zdrowia ludzkiego, zwierząt i środowiska.
Ich sprzedaż w każdym państwie Unii Europejskiej jest możliwa wyłącznie na podstawie zezwolenia z Ministerstwa Zdrowia lub równoważnego organu.
 
Powinny być stosowane do stolarki okiennej, dachów drewnianych i ogólnie drewna konstrukcyjnego (np. altany, domy, wiaty parkingowe itp), gdy materiał nie ma wystarczającej wytrzymałości, czyli jest podatny na atak szkodników zgodnie z UNI EN 350 i dla danej klasy użytkowania (UNI EN 335).
 
Działanie zabezpieczające nie wymaga nałożenia drugiej warstwy, jednak dla optymalnego cyklu i lepszego efektu estetycznego, ICA Grupa zaleca nałożenie nawierzchni.

Wypełnij formularz

* Pola wymagane

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

Follow us

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info